У Карнаухівці реалізовано екологічний проект із ліквідації підтоплень

опубліковано: 17 листопада 2016 оновлено: 17 листопада 2016

У селищі Карнаухівка вирішена багаторічна проблема. Тепер населений пункт, що поблизу Кам'янського, захищений від підтоплень та зсуву ґрунту. Завдяки зусиллям команди Дніпропетровської облдержадміністрації домівки майже 4 тисяч мешканців у безпеці. На це з обласного бюджету було виділено понад 10 мільйонів гривень.

Проблема існувала майже чверть століття – ДніпроОДА вирішила її за вісім місяців.

«Дніпропетровщина продовжує активно впроваджувати нові екологічні проекти. Ми першими в Україні запустили електронну декларацію про відходи, розробили екосайт. Ще один проект – ліквідація підтоплень у селищі Карнаухівка, що поблизу Кам'янського. 25-річна проблема майже 4 тисяч людей була вирішена за вісім місяців. Наступного року плануємо реалізувати ще 18 нових екоініціатив», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

В одній частині Карнаухівки зсувався ґрунт, в іншій – вода просочувалася в оселі та підтопляла підвали житлових будинків. В результаті руйнувалися домівки. Особливо бідкалися жителі вулиць Толстого, Барикадної, Осінньої, Садової.

«У Карнаухівці при паводках вода не відходила по колекторній системі, а поширювалася в ґрунт. Рівень ґрунтових вод піднімався. Це призводило до підтоплення підвалів та зсуву землі. Як наслідок – руйнувалися житлові будинки. Багаторічна проблема вирішена коштом обласного бюджету», – наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Стрілець.

Мешканці вулиці Осінньої кажуть: спостерігали зсуви ґрунту, скільки себе пам’ятають. Боялися тут не те що їздити, а навіть ходити. Тепер, коли небезпечну зону ліквідовано, охрестили вулицю «проспектом».

«Ми давно просили, аби засипали нашу кручу. Вона докучала тим, що підбиралася до домівок – і вони могли з’їхати в яр. Дякуємо, що засипали нашу біду. Тепер ми задоволені», – не приховує радості жителька селища Тетяна Шуміліна.

Ганна Зяблова показує гараж, який от-от міг зірватися у прірву. «Через постійні підтоплення земля помалу рушилася. Так поступово зсув дістався нашого подвір’я. По стіні гаража постійно йшла велика тріщина: уже заморилися з дідом її замазувати. Ще трішки – і гараж би опинився у яру. Спасибі, що її засипали. Аж не віриться», – каже жінка.

У Григорія Косенка, який мешкає на вулиці Садовій, інша біда. Вода із року в рік підтопляла його льох та будинок. «У погребі – вода, у хаті стіни по вікна мокрі, одежа «цвіте», шпалери відпадають. Зібраний врожай змушені були зберігати в літній кухні, а в будинку щовесни робили ремонт. Тепер проблема вирішена. Спасибі за турботу», – дякує дідусь.

Екопроект пройшов державну експертизу в березні 2016 року, тоді ж розпочалася його реалізація. У листопаді роботи фінішували.

«Строки жорсткі, але ми в них вклалися, – розповідає головний інженер підрядної організації Руслан Сушко. – В одній частині селища ми проклали понад півтисячі метрів дренажної системи на глибині 3,5 метри. Потім зверху накрили її лотковою мережею, яка виводить ґрунтові води. Змонтували 19 оглядових колодязів. Другу ділянку, де спостерігалася ерозія ґрунту, засипали шлаком та піском і проклали лоток для збору поверхневої води».

 «Окрема подяка Дніпропетровській облдержадміністрації, яка звернула увагу на наше маленьке селище. Тепер мешканці можуть спати спокійно: їхні домівки у безпеці», – говорить Карнаухівський селищний голова Тетяна Фріске.

На Дніпропетровщині готують до старту ще 18 нових екопроектів. До кінця 2016 року вони пройдуть відповідну експертизу, у 2017-му розпочнеться їхня реалізація.