У Кам’янському відбулася сесія міської ради
17 листопада в Кам’янському відбулася чергова, 20-та сесія міської ради VII скликання. До порядку денного увійшли 71 основне та 7 додаткових питань.
На початку роботи сесії міський голова Андрій Білоусов повідомив, що через вкрай незадовільну ситуацію в житлово-комунальному господарстві міста і неможливість проведення капітальних ремонтів житлового фонду за кошти громади влада Кам’янського вирішила звернутись по допомогу до Уряду України. Депутати міської ради підтримали звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо необхідності оновлення житлового фонду міста.
«Діючи в інтересах територіальної громади міста, просимо розглянути можливість розроблення та фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України загальнодержавної програми оновлення житлового фонду», – йдеться у зверненні.
Група громадських активістів виступила на сесії з вимогою вжити заходів щодо збереження житлового фонду Кам’янського, зокрема – розробити стратегічний план дій у цій сфері.
На пленарному засіданні депутати ухвалили програми розвитку комунальних підприємств «Готельний комплекс «Зоря», «Зеленбуд», «Екосервіс», «Комунальник», «Благоустрій». Затверджено також Програму розвитку комунального підприємства «Кіноконцертний зал «МИР», якому передається у підпорядкування будівля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка. До програм низки комунальних підприємств міста внесено зміни.
На три наступних роки прийнято програми розвитку земельних відносин у місті, розвитку міськелектротранспорту Кам’янського, Програму створення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру регіонального рівня та їх наслідків у місті. Крім цього, підтримано Програму енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів у Кам’янському на 2018 рік.
Були ухвалені питання про набуття та припинення прав на землю, зокрема – під тимчасовими спорудами, про передачу громадянам земельних ділянок у власність та на умовах оренди, списання комунального майна, дозвіл на передачу в безоплатне користування парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату нежитлового приміщення на проспекті Конституції, 37, прийняття у комунальну власність міста світлофорного об’єкта в Романковому.
У зв’язку з медичною реформою в державі три комунальних заклади охорони здоров’я міста – Центри первинної медико-санітарної допомоги – реорганізовано у неприбуткові комунальні підприємства.
Депутати підтримали скасування рішення міської ради про реформування газети «Відомості»: відповідно до законодавства, цей комунальний засіб масової інформації підлягає роздержавленню, а колектив редакції відмовився від утримання підприємства.
Внесено низку змін до міського бюджету з огляду на його перерозподіли, надходження субвенції з держбюджету через народних депутатів від Кам’янського, а також збільшення державної субвенції на заробітну плату працівникам медичної сфери.
Новообраних депутатів міської ради Олега Усачова та Олену Неклесу (визнані наступними за списками відповідних партій замість відкликаних своїми політсилами) введено до складу постійних комісій міськради та умовно закріплено за округами. Також на сесії прийнято рішення про звітування депутатів міської ради перед виборцями за період 2016–2017 років.
Депутати підтримали рішення про партиципаторний бюджет («бюджет участі»), направлений на залучення мешканців Кам’янського до прийняття рішень щодо розподілу певної частини міського бюджету. Загальний обсяг щорічного бюджету участі визначено у розмірі 0,5% від загального фонду.
На сесії затверджено низку програм у сфері соціального захисту населення міста, підтримки внутрішньо переміщених осіб, допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції; доповнено Програму підтримки членів сімей учасників АТО «Родина героя». Крім цього, в місті створено три інклюзивно-ресурсні центри для забезпечення навчання дітей з особливими потребами.
Додаткові питання стосувалися змін до програми розвитку житлово-комунального господарства міста, програми виконання депутатських повноважень, тимчасового здійснення повноважень адміністрації Південного району на території колишнього КСП «Дзержинець», підтримки комунального підприємства «Міська інформаційна служба» тощо.
Депутатські ж запити, внесені до черги денної, розглянуті не були – через відсутність необхідного числа депутатів після перерви в роботі сесії.
«Якщо характеризувати сесію загалом – було розглянуто дуже багато питань, більшість з яких – програми, пов’язані з фінансуванням комунальних підприємств міста на майбутні роки, – прокоментував підсумки пленарного засідання секретар міської ради Олександр Залевський. – Дещо упорядковано та доповнено програми із соціального захисту учасників АТО. Підтримано звернення до Уряду щодо необхідності оновлення житлового фонду. Усі розуміють, що самотужки ми не зможемо в короткий термін відремонтувати всі будинки. Але хочу сказати, що нам теж треба максимально спрямувати зусилля та кошти на капітальний і поточний ремонт, реконструкцію житлового фонду. Дуже прикро, що спонукають на це смертельні випадки.
На жаль, депутати не зібрались після перерви, і міський голова змушений був закрити сесію. Через це не було розглянуто чимало депутатських запитів, які стосувались і тарифів, і податку на землю, і бюджету. Можливо, ці запити будуть розглянуті на наступній сесії».


