В Україні розроблено рекомендації щодо впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах
Відповідно до Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах, схваленого Розпорядженням Кабінету Міністрів України 24 квітня 2017 року, з метою запровадження комплексу інструментів, які створять нормативно-правові, організаційні, фінансові, адміністративні основи впровадження зазначених систем на місцевому рівні та в окремих бюджетних установах та закладах, Держенергоефективності спільно з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розробило для місцевої влади узагальнене «Положення про впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах» (додається у посиланні на сайт Держенергоефективності або у текстовому документі).
Енергоменеджмент є фундаментом, на основі якого потрібно будувати майбутню роботу з ефективного використання енергоресурсів. За світовою практикою, при початковому етапі впровадження систем енергоменеджменту без додаткових капіталовкладень можна досягти від 5% до 8% економії енергоресурсів. В подальшому, за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів, скорочення енергоспоживання може досягти 20%.
Це положення є готовим документом, яким можна користуватися та брати за основу під час роботи. В документі викладено рекомендації щодо функціонування систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах та закладах, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, аналізу ефективності використання енергоносіїв та встановлення лімітів їх споживання.
Також приділено увагу розподілу та використанню коштів, заощаджених бюджетними установами та закладами внаслідок впровадження заходів з енергозбереження, подальшому стимулюванню підвищення енергоефективності в цих установах, в тому числі для оцінювання результатів та заохочення співробітників та енергетичних менеджерів.
До речі, департаментом економічного розвитку міської ради підготовлено до затвердження Порядок економічного стимулювання енергозбереження у бюджетних установах і закладах м. Кам’янського, який спрямований зменшити фінансове навантаження на міський бюджет на оплату енергоносіїв, створити умови для зацікавленості бюджетних установ і закладів в зменшенні споживання енергетичних ресурсів та впровадженні енергоефективних технологій та обладнання.