На черговій сесії Кам`янської міської ради розглянуть бюджет міста на 2018 рік
18 грудня секретар міської ради Олександр Залевський провів брифінг для журналістів міста з питань порядку денного чергової сесії міської ради, що відбудеться в п’ятницю, 22 грудня.
Олександр Залевський повідомив, що на розгляд сесії винесено 40 основних і 6 додаткових питань, у тому числі низку депутатських запитів.
Про головні питання – прийняття бюджету та Програми соціально-економічного розвитку міста на 2018 рік – розповіли запрошені на брифінг перший заступник міського голови Олександр Чернишов, директори департаментів економічного розвитку та фінансів міської ради Галина Єрмоленко і Лариса Шевченко.
За словами Олександра Чернишова, на 2018 рік доходи міського бюджету заплановано визначити у сумі 2 438 536,1 тис.грн. З них 1 262 912, 2 тис. грн – власні надходження, 1 120 129,2 тис. грн – субвенції. Перший заступник міського голови зазначив, що значного збільшення бюджету не буде, однак фінансування усіх соціальних програм з підтримки пільгових категорій населення продовжиться. Директор департаменту економічного розвитку Галина Єрмоленко розповіла про Програму соціально-економічного розвитку міста на 2018 рік. За її словами, наступного року передбачається збільшення обсягів виробництва промислових підприємств, втілення низки енергозберігаючих проектів, завершення будівництва дитячого садка у Романковому, реконструкція пологового відділення 9-ї міської лікарні, відновлення роботи кінотеатру імені Т.Г.Шевченка, придбання житла для багатодітних сімей та відселення мешканців аварійних будинків та багато іншого. Для реалізації низки проектів місто продовжить співпрацю із європейськими інвесторами.
Також на розгляд сесії виносяться питання про внесення змін до відомостей комунальних підприємств «Міськводоканал» та «Інформаційні системи», а також блок земельних і архітектурних питань.
Одне з рішень, запропонованих на розгляд депутатів, стосується мовної політики. Його автором виступив секретар міськради Олександр Залевський. Згідно з документом, всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, рекламні оголошення тощо повинні бути написані держаною мовою. Пропонується першочергове використання української мови і у всіх сферах громадського обслуговування громадян, при реалізації товарів та наданні послуг. У закладах культури при утворенні творчого репертуару –встановити мовну квоту для творів, що виконуються державною мовою відповідно до національного складу мешканців міста на рівні показників перепису населення 2001 року.
«Мова – своєрідний маркер суспільства, те, що робить нас нацією. Тому питання мови – це питання національної безпеки. Сьогодні ми повинні зробити все для того, щоб наші діти і онуки розмовляли українською, і саме у цьому полягає мета даного рішення», – зазначив Олександр Залевський.
