Медична реформа у Кам’янському: зміни та пріоритетні напрями роботи
З 2018 року в Україні та Кам’янському зокрема впроваджується перший етап медичної реформи.
У рамках реформи значні зміни відбулись в наданні первинної медичної допомоги ‑ мешканці міста мають змогу обрати сімейного лікаря, терапевта або педіатра та укласти з ним декларацію. Кам’янчани мають змогу заключити декларацію з будь-яким сімейним лікарем без врахування місця проживання.
На теперішній час майже 80% населення міста обрали свого лікаря.
Надання медичної допомоги у первинних центрах осучаснене: з’явилася можливість записатися на прийом до лікаря он-лайн, проводяться ремонти та доукомплектування медичних установ першого рівня надання медичної допомоги.
З 1 квітня 2020 року стартує другий етап медичної реформи ‑ реформування спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги. Буде змінено принцип фінансування стаціонарів та спеціалізованої амбулаторної допомоги, так званої «вторинки».
Для того, щоб реформа «вторинки» пройшла успішно, лікувальні заклади повинні відповідати чітким вимогам, які виставлені центральним закупівельником медичних послуг на рівні України – Національною службою здоров’я України. З 10 лютого розпочатий прийом документів для укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. 12 закладів охорони здоров'я міста планують перейти на фінансування з Національної служби здоров’я України.
Однією з умов для укладенням договорів з НСЗУ є комп’ютеризація та підключення до медичної інформаційної системи медичного закладу. Завдяки підтримці міської влади було закуплено 65 комп’ютерів в минулому році, також планується виділення фінансування для закупівлі 50 комп’ютерів, ліцензійного програмного забезпечення та проведення мережі Інтернет у закладах в 2020 році.
Реформування галузі охорони здоров'я передбачає не лише зміни системи фінансування, а й принципів ефективного витрачання наявних коштів. Саме з цією метою ‑ зменшення витрат не пов’язаних безпосередньо з наданням медичної допомоги та проведення оптимізації наявної мережі лікувальних закладів, прийнято рішення про приєднання частини закладів.
Наразі триває реорганізація КНП КМР «Центр ПМСД №2» шляхом приєднання до КНП КМР «Центр ПМСД №3». Під час зустрічі з трудовим колективом КНП КМР «Міська дитяча лікарня» прийнято рішення щодо необхідності приєднання даного закладу до більш потужного багатопрофільного закладу КНП КМР «Міська лікарня №9». Зазначений захід дасть можливість зберегти в місті стаціонарну педіатричну допомогу.
Як зазначають в управлінні охорони здоров’я, проблем в медицині багато, наприклад забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. Фінансів, розподілених з Державного бюджету на забезпечення препаратами інсуліну вкрай недостатньо. Але розуміючи, важливість забезпечення цієї категорії пацієнтів препаратами, міська влада виділила додаткові кошти для 100% забезпечення хворих на цукровий діабет.
Значну уваги міський голова Андрій Білоусов приділяє покращенню матеріально-технічного стану міських лікарень. На цей рік заплановані капітальні ремонти: хірургічного відділення в міській лікарні №9, кардіологічного відділення в лікарні №8, завершення капремонтів в інфекційному відділенні 7-ї лікарні і в Центрі ранньої реабілітації дітей лікарні №6. Відремонтовані відділення відповідатимуть усім вимогам надання спеціалізованої медичної допомоги. Крім ремонту приміщень, палат, маніпуляційних та санвузлів планується замінити всі комунікації, закупити нові меблі та обладнання.
Враховуючи, що зміни в галузі охорони здоров’я дуже динамічно розвиваються управління охорони здоров’я міської ради та заклади охорони здоров’я готові впроваджувати найкращій досвід та знання для покращення якості надання медичної допомоги мешканцям міста та створення комфортних умов перебування в закладах охорони здоров'я міста.
