У Кам’янському пройшла зустріч з керівниками міських закладів щодо децентралізації опалення

опубліковано: 19 квітня 2018 оновлено: 19 квітня 2018

18 квітня у кам’янському Центрі позашкільної роботи та дитячої творчості імені О. Кошового пройшла чергова зустріч керівництва міської ради з громадянами стосовно децентралізації опалення.

На зустріч були запрошені керівники закладів освіти, культури, спорту та охорони здоров’я міста, директори комунальних підприємств, а також представники профспілок. Про механізм переходу на автономне опалення громадянам розповідав перший заступник міського голови Олександр Чернишов. Також на зборах були присутні заступники міського голови, директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Сергій Понізов, представники комунального підприємства «Тепломережі» і дочірнього підприємства «Теплотехнік».

Олександр Чернишов поінформував містян про рішення міської ради щодо децентралізації опалення у правобережній частині міста та пояснив причини таких заходів. Він підкреслив, що наступний опалювальний сезон може зірватись через продаж ПрАТ «ДТЕЦ» та величезні борги міста за газ. Тому єдина альтернатива –перехід на автономне опалення.

Він також розповів, що вартість проекту становить 615 гривень, обладнання і роботи з його встановлення – близько 6100 гривень. Пільговій категорії громадян, які мають дохід до 4 тисяч гривень на людину, опалення встановлять безкоштовно. За словами Олександра Чернишова, один з очевидних плюсів електроопалення – можливість сплачувати за пільговим тарифом, що дозволить мешканцям значно заощадити кошти.

«Сьогодні у Кам’янському працює 6 пунктів прийому документів для переходу на індивідуальне електроопалення. За дорученням міського голови Андрія Білоусова незабаром відкриється ще 2 таких пункти. Звертайтесь туди вже зараз, щоб завчасно перевірити свої дані, наявність боргів та отримати всю необхідну інформацію», – наголосив перший заступник.

Як повідомив Олександр Чернишов, вже розпочаті та проводяться за графіком роботи по заміні щитових та електромереж у будинках. Він також зазначив, що дозволена потужність у 3 кВт може бути збільшена за бажанням людей, однак у такому випадку підвищиться  вартість проекту і його реалізація буде здійснена за рахунок власника квартири.

Стосовно бюджетних установ, розташованих у правобережній частині міста, перший заступник повідомив, що наразі тривають переговори з інвесторами та оформлення документів  щодо будівництва для них індивідуальних котелень.

«Хочу подякувати керівництву Дніпровського меткомбінату за виділення нам 40 млн грн на програму децентралізації опалення. Ці гроші будуть спрямовані на заміну мереж, щитових і електропроводки у будинках, а також на допомогу у встановленні індивідуального опалення соціально незахищеним верствам населення. Розумію, що рішення припинити централізоване теплопостачання викликає невдоволення у частини мешканців, але воно не випадково було підтримане більшістю депутатів міськради. Наступного опалювального сезону місто може просто залишитись без тепла, і у нас немає іншого виходу, аніж перейти на автономне опалення», – підкреслив Олександр Чернишов.

 

Нагадуємо, що з 2 квітня у місті працюють 6 пунктів прийому документів для переходу на індивідуальне електроопалення:

 

1. вул. М.Лисенка, 24 (ПК ім. Горького), тел. 096-92-69-352

2. вул. Медична, 26, тел. 097-67-28-097

3. вул. Й.Манаенкова 1-А, тел. 096-92-66-793

4. пр. В.Стуса, 10/12 (ЦНАП), тел. 096-92-66-542

5. вул. Ніжинська, 7 (ЗОШ №7), тел. 096-92-66-427

6. вул. Освітня, 22, тел. 096-92-96-312