Як працює «Нова українська школа» у Кам’янському

опубліковано: 19 квітня 2019 оновлено: 19 квітня 2019

У Кам’янському цьогоріч за програмою Нової української школи працює 95 перших класів, де навчається 2768 учнів. У наступному році таких класів планується відкрити 99 для 2840 дітей. Про це розповіла директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Тетяна Онищенко. 

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2018 році профінансовано більш, ніж на 6 мільйонів гривень.  На цей рік передбачено 5 мільйонів 322 тисячі гривень.

Для роботи за концепцією Нової української школи вчителі Кам’янського пройшли навчання. Із числа педагогів міста було підготовлено 13 тренерів, які провели навчання вчителів перших класів. У минулому році його пройшов 191 вчитель, а в наступному буде підготовлено ще 190 педагогів.

«Нова українська школа – це зовсім новий формат стосунків між вчителем і учнем, нове освітнє середовище. Там, де є можливість, в кабінетах школи обладнані зона читання, математична, зона усамітнення, спілкування, розвантаження. Там, де немає – ці зони організують в рекреаціях шкіл. Є місця, де дитина може вільно відпочити хвилинку серед уроку. Ну і звичайно НУШ передбачає новий формат стосунків між батьками та вчителями. Я завжди вважала, що ми повинні бути партнерами, бо у нас одна мета – виховання дітей. Цього року батьківські збори проходять як квести та тренінги і це їм дуже подобається. Вони можуть пройти усі етапи, які проходить вчитель, щоб краще зрозуміти проблеми школи та своїх дітей», – зазначила директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Тетяна Онищенко. 

Нова українська школа  це ключова реформа Міністерства освіти і науки України, головна мета якої  створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.