Проект кам’янських дослідників став одним з кращих на всеукраїнському конкурсі
Історико-дослідницький проект «Військові поховання, історія їхнього виникнення, сучасний стан і проблеми увічнення» під керівництвом члена краєзнавчого товариства «Кам’янське-Дніпродзержинськ» Тараса Шульги виборов III місце на конкурсі «Історія моєї громади» від DVV International. Загалом свої проекти подавали 288 учасників з усієї України.
У конкурсі брали участь учні шкіл, студенти коледжів та молодь у віці від 14 до 18 років під керівництвом тюторів (вчителів історії, працівників освіти, музеїв, краєзнавців, громадських активістів, які займаються дослідженням та популяризацією історичного минулого своєї громади).
Конкурс мав на меті привернути увагу до місцевої історії та допомогти молодим людям краще зрозуміти методи історичного дослідження.
Оцінювало проекти жюрі у складі Оксани Кіс, Данила Яневського, Оксани Кушнир, Андрія Ферта, Ярослава Хрущака.
На запрошення організаторів команда з Кам’янського у складі тютора Тараса Шульги, учнів 11-х класів Анастасії Сорокіної (НВК №26), Богдана Цюпки (НВК №38) та Вікторії Сироватко (НВК №26) презентували свій проект під час семінару «Історія моєї громади»: перші підсумки та переможці», який відбувся у Національному музеї історії України 15-16 червня.
Учасники конкурсу у захваті розповідали про участь у семінарі. Знайомство з проектами – переможцями залишили приємні враження. Здивували проекти: «Небанальний Сахів: туристичний путівник», «Забута пам’ятка Мелітополя: Мелітопольський курган», «Історія виникнення міста Глобине та його назви», «Вуличне мистецтво – мистецтво вулиці: від радянського реалізму до сучасних муралів м. Суми», «Абетка Устилуга» тощо.
Переможці конкурсу візьмуть участь у молодіжній академії EUSTORY, що відбудеться у листопаді 2018 року в Берліні.
Проект реалізується представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», міжнародною мережею історичних конкурсів EUSTORY за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.



