Кам`янчани достойно представили рідне місто на фестивалі «Петриківський дивоцвіт»

опубліковано: 19 вересня 2016 оновлено: 19 вересня 2016

У суботу, 17 вересня, в селищі Петриківка відбувся традиційний обласний етнофестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт» під гаслом «Надбання Придніпров'я – багатство країни».

Фестиваль проходив яскраво та масштабно. Вздовж центральної вулиці селища розгорнулися експозиції міст і районів Дніпропетровщини. Свої здобутки представили народні майстри та умільці, заклади культури та художні колективи, митці, кращі кухарі українських страв, талановита молодь області.

На головній сцені, розташованій біля районного Будинку культури, відбувся конкурс молодих виконавців «Пісенний дивоцвіт». Гостей свята розважали піснями й танцями колективи народної творчості. Присутніх частували стравами  української кухні: була представлена алея вареників, сала, випічки та меду. Також у рамках фестивалю пройшли майстер-класи з петриківського розпису, козацькі розваги, показові виступи спортсменів.

Достойний внесок у загальну картину фестивалю зробили представники Кам'янського. Лакофарбовий завод «Спектр» презентував свою продукцію. Майстер виробничого навчання професійного ліцею Олександр Кузьмінець представив художні вироби з дерева та провів майстер-клас із різьблення. Керівники гуртків міської станції юних техніків Любов Литовченко та Людмила Михайличенко привезли на фестиваль чудові зразки соломоплетіння, оберегові ляльки-мотанки та м'які іграшки.

Майстриня Віта Рябова презентувала художнє плетиво гачком та петриківський розпис, а викладач вищого професійного училища Наталія Стороженко – художню вишивку. Серед робіт майстра художнього ковальства Сергія Крупія чільне місце зайняла композиція «Alma mater», присвячена технічному університету.

Музей історії міста представив історико-документальну виставку «На гостини до Кам'янського. Кінець ХІХ – початок ХХ ст.» та міні-експозицію «Кам'янське для кожного своє та для всіх одне».

Стравами української національної кухні частувала ресторація «Кам'янські вечори». Свої вироби на фестивалі представив також хлібозавод №3.

Гостей кам'янської виставки вітали дівчата з Центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, який очолює Ірина Донченко. Вони представляли яскраву колекцію вбрання «Квіти України». Пісенний супровід експозиції виконував вокальний ансамбль «Співаночки» (керівник Анжела Галина) обласного музичного коледжу.

Почесним гостем свята став голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. У супроводі заступників міського голови Тетяни Завгородньої та Олександра Чернишова він з інтересом оглянув виставку Кам'янського, вручив представникам делегації подячний лист на ім'я міського голови Андрія Білоусова та петриківський сувенір.

«Вже в дев’ятий раз за ініціативою обласної ради проводиться цей фестиваль, покликаний поєднати культурні традиції та сучасні надбання. Сьогодні ми побачили численні виставки, майстер-класи та ще багато цікавого, і я впевнений, що кожен з гостей «Петриківського дивоцвіту» значно збагатив свою духовність та світогляд. Фестиваль об’єднує жителів нашої області, а це – найголовніше», – сказав Гліб Пригунов. Голова облради зазначив, що фестиваль вже «переріс» регіональний формат: сьогодні в ньому беруть участь представники багатьох областей України.

Усіх учасників етнофестивалю чекають дипломи центру народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради.