У Кам’янському розпочалися «Дні сталої енергії»
19 вересня у виконкомі Кам’янської міської ради відбулося урочисте відкриття загальноміського заходу «Дні сталої енергії», який триватиме протягом тижня.
«У нинішніх політичних та суспільно-економічних умовах питання енергоефективності та енергозбереження набули особливої актуальності. Постає питання енергетичної безпеки України і, зокрема, Кам’янського. Підвищення енергоефективності всіх галузей життя міста – безальтернативна вимога сьогодення для міської влади», – сказав головуючий на засіданні заступник міського голови з гуманітарних питань Олександр Чернишов.
Він нагадав, що місто активно співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проекту «Енергоефективність у громадах» і є учасником відповідного консорціуму Дніпропетровської області та GIZ. У лютому 2015 року місто приєдналося до Європейської ініціативи «Угода мерів», яка об’єднує близько 7 тисяч міст Європи та України з метою підвищення енергоефективності, нарощування використання відновлюваних джерел енергії на своїх територіях, скорочення викидів вуглекислого газу. Одним із Положень Угоди мерів і є проведення «Днів сталої енергії», які покликані запропонувати масовому споживачу практичні методи ощадного й ефективного використання енергії.
Заступник міського голови наголосив, що владі Кам’янського вдалося чимало зробити в напрямі енергозбереження. Але попереду – ще велика робота.
Зокрема, завдяки проекту, що фінансується Європейським інвестиційним банком, у місті буде продовжено капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення із впровадженням енергозберігаючих технологій. Цим же проектом передбачено провести комплексну модернізацію системи теплопостачання, реконструкцію і технічне переоснащення систем водопостачання та водовідведення у місті.
Кам’янська міська рада веде роботу, спрямовану на залучення грантових коштів, інвестиційних та кредитних фінансових ресурсів із відповідних фондів на впровадження проектів з підвищення енергоефективності в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві міста.
За підтримки проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» у місті запроваджено інформаційну систему енергомоніторингу в 141 закладах та установах бюджетної сфери.
Місто плідно співпрацює з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). З 2015 року Кам’янське є учасником грантової програми НЕФКО, в рамках якої здійснено капітальний ремонт зовнішніх систем та мереж освітлення з використанням енергозберігаючих технологій на мостовому переході через річку Дніпро, завершуються роботи з реконструкції та утеплення будівель середньої школи №37 і амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги №3.
Крім того, з НЕФКО досягнуто домовленостей щодо фінансування проекту з термомодернізації та реконструкції інженерних мереж колегіуму №16 і ліцею нових інформаційних технологій, орієнтовний обсяг фінансування складає 13 млн. грн.
У рамках спільного проекту НЕФКО та фонду Е5Р пропонується проект із термомодернізації та реновації будівель бюджетної сфери з загальним обсягом фінансування 5 млн. євро. Комунальним підприємством «Дніпродзержинськтепломережа» в рамках проекту за кошти НЕФКО та гранти фонду Е5Р заплановано провести реконструкцію котельні по вулиці Дальній та інженерних мереж, вартістю до 1 млн. євро – це дасть зменшення поточного споживання газу на 25-30%, електроенергії – на 5-10%.
Учасники засідання переглянули інформаційний відеоролик про Європейську ініціативу «Угода мерів». Олександр Чернишов запевнив, що міська влада і надалі докладатиме максимум зусиль для запровадження в усіх сферах життєдіяльності міста енергоощадних заходів.