Кам`янчанам нагадують про смертельну небезпеку сказу
Кам'янський міський відділ лабораторних досліджень Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України інформує про неблагополучну епідеміологічну ситуацію щодо сказу серед тварин (собаки) в місті, яка викликає величезне занепокоєння.
Як повідомила лікар-епідеміолог відділу Юлія Пасько, за період 2017 року в Кам'янському зареєстровано два випадки сказу. У такій ситуації прогноз щодо захворюваності людей – несприятливий.
Перший з них стався в квітні, коли був зареєстрований лабораторно підтверджений випадок сказу у домашньої не щепленої проти сказу собаки в селищі Романкове. Хвора тварина завдала ушкоджень господарям.
Наступний випадок зареєстрований 14 серпня. До відділення організації епідеміологічних досліджень надійшло повідомлення про підтвердження захворювання на сказ бездомної дворової собаки, яка проживала біля двоповерхового будинку в Соцмісті. Напередодні тварина вкусила підлітка. Собака не була щеплена проти сказу.
Сказ – це зоонозна інфекція, спільна для людини і тварин, яка передається людині через укуси і слину інфікованих лисиць, вовків, собак, котів, кажанів, гризунів, коней, дрібної та крупної рогатої худоби тощо. Захворювання супроводжується глибоким ураженням нервової системи: збудженістю, агресивністю, деменцією, яка призводить до паралічу дихального центру, серцево-судинного центру і неминучої смерті хворого.
Постраждалі повинні знати, що збудник сказу може перебувати в слині хворої тварини за 10 днів до появи ознак захворювання.
Протягом останніх трьох років у Дніпропетровській області щорічно реєструються 1-2 випадки смертельної захворюваності серед людей.
У зв'язку зі складною епідемічною ситуацією щодо сказу фахівці звертаються до жителів міста з проханням вживати профілактичних заходів: належним чином утримувати домашніх тварин, обов'язково проводити їм вакцинацію. При укусах, подряпинах тваринами необхідно терміново звертатися в лікувально-профілактичний заклад для надання першої медичної допомоги і призначення курсу антирабічного лікування (вакцинації), своєчасно з'являтися на чергову вакцинацію. Відмова від проведення вакцинації проти сказу – надзвичайно небезпечна і може призвести до смерті хворого.
