У музеї історії Кам’янського триває виставка «Україна понад усе»
Днями в музеї історії міста Кам’янське відкрилася історико-документальна виставка «Україна понад усе», присвячена Дню захисника України. Вона є візуальним відтворенням однієї з найтрагічніших, а разом з тим і героїчних сторінок новітньої української історії – збройного протистояння України зовнішній військовій агресії на сході країни.
На виставці представлено близько 200 експонатів – артефактів війни, що зберігаються в музеї історії Кам’янського та Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д. Яворницького. Першими на виставці розміщені світлини десантників Костянтина Авдєєва та Сергія Лісного, які загинули на борту військово-транспортного літака Іл-76, збитого терористами при заході на посадку над аеропортом «Луганськ».
Історія участі бійців 25-ї окремої повітряно-десантної бригади в антитерористичній операції доповнена комплексами матеріалів десантників Антона Жукова та Андрія Болтушенка. Двоє товаришів родом із Новомосковського району пішли на війну добровольцями в першу хвилю мобілізації. За декілька місяців перебування на фронті брали участь у багатьох боях із противником. Загинули в один день – 31 липня 2014 року, потрапивши в засідку терористів під містом Шахтарськ. Під Шахтарськом загинув і наш земляк – десантник 25-ї бригади Олександр Какалюк. Його комплекс матеріалів також представлений на музейній виставці.
Учасником боїв за Донецький аеропорт, які розгорнулися наприкінці травня 2014 року, був Кирило Недря – заступник командира 5-ї роти 93-ї окремої механізованої бригади. В експозиції представлено його рюкзак та розгрузку. Він одним із перших став відомим як «кіборг». Після демобілізації з війська Кирило Недря займається викладацькою діяльністю в Дніпропетровському університеті внутрішніх справ та працює інструктором із психологічної підготовки в Національній поліції України.
Фотографії, документи та особисті речі Євгена Ворошила нагадують про одного з останніх кам’янчан, загиблих на сході України. Учасник миротворчої місії в Іраку, з початком війни на сході України Євген Ворошило добровольцем пішов у 1-шу окрему штурмову роту «Правого сектора», де прослужив півтора року. Загинув боєць від кулі снайпера в ніч на 31 серпня 2016 року в районі Мар’їнки.
Окремий розділ експозиції виставки присвячений волонтерському рухові в нашому місті.
Хоч виставка має в основі фондові колекції, до її створення долучилася громадська організація «Патріот-2015», яка передала для експонування гільзи від гранатометів, дитячі малюнки, військову амуніцію.
Працівники музею наголошують, що головна мета виставки – зберегти пам’ять про учасників війни на сході України для майбутніх поколінь, віддати шану волонтерам та громадським організаціям, які допомагають українським військовим.
Виставка «Україна понад усе» триватиме в музеї до кінця жовтня.