Шлаки з меткомбінату Кам’янського використовуватимуть у будівництві доріг

опубліковано: 19 грудня 2019 оновлено: 19 грудня 2019

У Кам’янському на Дніпровському меткомбінаті в результаті господарської діяльності накопичилося близько 8 мільйонів тонн екологічно безпечних металургійних шлаків. Уже найближчим часом ці шлаки і золу використовуватимуть при будівництві доріг в Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Миколаївській та Кіровоградській областях.

Уряд прийняв рішення «Про застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві». Це стосується виключно відходів, що відповідають нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації.

Як повідомили в прес-центрі металургійного комбінату, на шлаки ДМК розроблені технічні умови «Шлаки доменні для загальнобудівельних робіт» та «Шлак сталеплавильний для загальнобудівельних робіт».

Шлаки – це не зовсім відходи, а стабільний, інертний матеріал, який є прекрасним замінником природного щебню. Щорічно комбінат продає і використовує у власному виробництві близько 60% доменних і сталеплавильних шлаків, які утворюються в результаті технологічних процесів виплавки чавуну та сталі.

«Шлаки розміщуються на шлакових відвалах, площа яких становить 99,5 гектарів. На шлаковий відвал розроблений і затверджений в установленому законодавством порядку Паспорт місця видалення відходів. Згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів» щорічно проводиться ревізія Паспорту з внесенням змін щодо обсягів накопичених шлаків і результатами екологічного моніторингу навколишнього середовища, тобто лабораторних досліджень ґрунту, атмосферного повітря, а також поверхневих і ґрунтових вод», – зазначив Юрій Байрак, начальник служби охорони навколишнього середовища управління промислової безпеки ПАТ «ДМК». 

Відтепер, згідно з рішенням Уряду, під час здійснення державних закупок робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково передбачатиметься застосування нецінового критерію «Заходи щодо захисту навколишнього середовища» з питомою його вагою не менше 10%.