У Кам’янському провели інформаційну кампанію щодо запобігання булінгу

опубліковано: 20 лютого 2019 оновлено: 20 лютого 2019

Проблема булінгу в Україні набуває дедалі більшого масштабу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна – у першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Навчати дітей знати та захищати свої права, запобігати та протидіяти булінгу чи насильству – одне з важливіших завдань сьогодення.

З метою  протидії та запобігання цьому вкрай негативному явищу, об’єднана команда фахівців Кам’янського проводить низку лекцій, тематичних уроків серед учнівської та студентської молоді міста.  

Так, спеціалісти Кам’янського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді спільно з мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі за участю представників управління соціальної політики міської ради, інспекторів відділу Південного району управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації об’єднались задля проведення міської інформаційної кампанії запобігання булінгу у навчальних закладах нашого міста у вигляді правоосвітньої гри «Стоп Булінг».

Метою гри є прагнення навчити дітей протидіяти булінгу, пояснити, що кожна людина є особистістю і ніхто не може порушувати її права. Діти повинні з самого дитинства виховуватись у повазі та ввічливості до інших і вимагати такого ставлення до себе.

Головним завданням гри є поглиблення розуміння дітей щодо різновидів булінгу та визначення усіх можливих способів, які допоможуть дітям, які стикаються з цькуванням.

Перший захід відбувся 15 лютого у СЗШ №9. Під час гри діти мали змогу обговорити булінг, висловити свою позицію, щоб показати, як би вони реагували, стикаючись з різними сценаріями цькування, висловити власні думки щодо способів протидії булінгу. Наглядним прикладом стала гра з яблуком, під час якої кожен побачив які наслідки може спричиняти булінг на людину.

Наприкінці заходу діти розробили власний стенд «Рука допомоги», у якому вони вказали до кого може звертатися дитина за допомогою, у разі якщо вона стає жертвою булінгу.

У випадку, якщо ви все-таки стали жертвою чи свідком булінгу, фахівці радять звертатися до батьків, вчителів, знайомих чи друзів. А за потреби – до фахівців системи безоплатної правової допомоги у найближчі місцеві центри правової допомоги, або ж зателефонувати за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800213103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово).

У початковій школі булінг починається з рекету – коли старшокласники забирають у молодших гроші чи гаджети. Діти 11 – 15 років стикаються з булінгом у формах пліток, принижень честі та гідності дитини, бойкотів.

Термін «булінг»  – означає психологічний терор, побиття, цькування однієї дитини іншою. Законодавець визначив булінг, як діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному та сексуальному насильстві проти неповнолітньої особи, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.