Ніч в музеї історії Кам’янського: як музейники відзначили своє професійне свято
18 травня святкується Міжнародний день музеїв. У Кам’янському професійне свято фахівці музею історії міста відзначили унікальним театралізованим дійством «Ніч музеїв – 2019. Елементи».
Привітали працівників музею та долучилися до свята секретар міської ради Олександр Залевський та начальник відділу культури департаменту з гуманітарних питань міської ради Наталія Ілларіошина.
«Наш музей є одним з найкращих, завдячуючи плідній роботі істориків, унікальним колекціям експонатів. Недаремно він відомий на всю Україну і далеко за її межами. Вітаю всіх зі святом, бажаю натхнення, несподіваних знахідок та відкриттів», – сказав Олександр Залевський.
За сценарієм все почалося все з того, що втомлений наглядач музею заснув і раптово став свідком того, як експонати у залах оживають та ведуть своє таємниче нічне життя.
Саме дійство відбувалося у різних локаціях. Досвідчені фахівці музею проводили своїх гостей крізь століття з теперішнього часу у глибини українських традицій. Розпочали з майстер-класу зі складання родоводу від директора музею історії міста Наталії Буланової, потім отримали запрошення на весілля і дізналися усі традиції підготовки до весільних обрядів та сватання молодої дівчини. Чекала на гостей чарівна виставка стародавніх українських оберегів – ляльок-мотанок та майстер-клас з їхнього виготовлення. Завітали також і у «Дивосвіт Марії Примаченко» – на виставку картин всесвітньовідомої української художниці. Завершилось музейне свято в кінозалі переглядом документального фільму про традиції української вишивки «Спадок нації».
Гості щиро подякували фахівцям музею за те, що навіть у своє свято вони готові працювати заради цікавого дозвілля своїх відвідувачів.
«Ми намагалися зібрати із окремих елементів єдине дійство, щоб відтворити всю сферу музейної діяльності. Тут фрагменти екскурсії, фрагменти інтерактивного дійства: весільний обряд, елементи родоводу, майстер-класи. На наш погляд це цікаво відвідувачам, адже традиційний дидактичний музей відходить в минуле і сьогодні потрібно формувати нове бачення музейної діяльності для того, щоб відвідувач міг знайти в музеї цілеспрямоване дозвілля, з користю знайомився з історичною спадщиною нашого міста», – сказала директор музею історії міста Наталія Буланова.
Акція «Ніч в музеї» підтримується в усьому світі і полягає в тому, що саме у святковий день музеї змінюють час роботи з традиційних денних годин на вечір. Мета акції — показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь. Вперше така акція пройшла в Берліні у 1997 році.














