Директор музею історії Кам’янського взяла участь у міжнародній тренінговій програмі

опубліковано: 20 липня 2018 оновлено: 20 липня 2018

На початку липня у Дніпрі проходила тренінгова програма «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій» для музейних працівників центральних та південних областей України. Організаторами заходу виступили Український центр розвитку музейної справи спільно з Goethe-Institut, за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН та Українського інституту національної пам’яті. Серед тих, хто у ході конкурсного відбору здобув почесне право участі у тренінгу, – директор музею історії Кам’янського, кандидат історичних наук Наталія Буланова.

У ролі тренерів виступили знані українські та німецькі фахівці музейної справи: доктори Манфред Віхман і Катрін Пассенс з Фундації «Берлінський мур», Сара Грандке з Меморіалу «Концентраційний табір Флоссенбург», Зеновій Мазурик (Львів), Юлія Ваганова (Київ), Тетяна Пилипчук (Харків), Зоя Шинчук (Одеса) та ін.

Протягом п’ятиденної теоретичної і практичної сесій учасники тренінгу розглядали шляхи і методи реформування музею у сучасному світі з урахуванням зростання його ролі як важливого майданчика суспільного і світоглядного діалогу. У світлі подій в Україні останніх років – від Майдану до війни з російськими окупантами – очевидно, що музеї з їх широкою мережею покриття території країни, документальними і предметними свідченнями вітчизняної історії, – мають стати платформою налагодження конструктивної громадської комунікації.

За підсумками тренінгу його учасники не тільки збагатились новими знаннями, враженнями та ідеями, обмінялись досвідом з колегами з інших міст, і домовленостями про спільні проекти, – а й отримали Сертифікати Українського центру розвитку музейної справи про проходження курсу підвищення кваліфікації. Учасники програми мають можливість використати набуті знання в подальших грантових проектах за сприяння іноземних інституцій.

Директор музею Кам’янського Наталія Буланова високо оцінила фаховий та організаційний рівень тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій», висловивши вдячність Владові Піоро, голові правління  Українського центру розвитку музейної справи та всім її організаторам і тренерам.

«Це були незабутні, насичені спілкуванням дні, присвячені перспективам розвитку музейної справи в Україні. Особливо актуальним для нас став напрям, присвячений роботі з пам’яттю у музейних інституціях східних земель ФРН. Доктор Манфред Віхман, куратор Фундації «Берлінський мур» у своїй лекції «Робота з незручною спадщиною: нові підходи до колишніх комуністичних місць та об’єктів у Німеччині», розповів як про долю пам’ятників комуністичної доби у східному Берліні, так і про переосмислення німецьким суспільством та політикумом ставлення до залишків Берлінського муру як до історичної пам’ятки і туристичного об’єкта. Це – цінний досвід в умовах наших процесів декомунізації суспільства», – зазначила Наталія Буланова.