Повсякденне життя територіальних центрів соціального обслуговування
У Кам’янському на обліку територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровського, Заводського, Південного районів перебуває 3181 особа. Про це повідомили в департаменті соціальної політики міської ради.
Територіальні центри здійснюють соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування та громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
На обслуговуванні районних відділень соціальної допомоги вдома перебуває 1716 осіб. Працівники терцентрів здійснюють відвідування підопічних у відповідності із затвердженими графіками від 1 до 5 разів на тиждень та допомагають у самообслуговуванні, прибиранні житла, веденні домашнього господарства, оплаті комунальних послуг, закупівлі продуктів харчування та ліків тощо. Усього з квітня по червень відділення надали понад 97 тис соціальних послуг, а соціальні робітники здійснили понад 31 тис відвідувань до своїх підопічних.
Також у районних терцентрах функціонують відділення денного перебування, розраховані на перебування 75 осіб. У цих відділеннях для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які мають можливість реалізувати свої творчі здібності та відчути себе повноправними членами суспільства, організовано дозвілля, проводиться комплекс оздоровчих заходів, спрямованих на збереження та продовження соціальної активності. Також надаються послуги перукаря, у тому числі немобільним особам вдома, натуральна допомога у вигляді одягу, швацькі послуги з пошиття та ремонту одягу. Наразі на обліку у відділеннях знаходиться 764 особи. Із початком карантину центри здійснювали пошив індивідуальних засобів захисту.
Одинокі громадяни, які знаходяться у відділеннях в денний час, забезпечуються одноразовим гарячим харчуванням, знаходяться під наглядом медичної сестри.
Діяльність відділень соціальної адаптації спрямована на допомогу в організації денної зайнятості та дозвілля, в організації клубів за інтересами, клубів активного довголіття, на обліку яких наразі перебуває 164 особи.
При територіальних центрах функціонують «Університети ІІІ віку», направлені на підтримку життєдіяльності та соціальної активності людей похилого віку, сприяння зайнятості та об’єднанню, розширення світогляду, підвищення якості життя та організація такої діяльності. В «Університеті ІІІ віку» створено 3 факультети за різними напрямами: «Чудове дозвілля», «Секрети довголіття», комп’ютерної грамотності «Друга молодість». Наразі заняття не проводяться у зв’язку із карантинними обмеженнями.
З метою поліпшення транспортної доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури, в територіальних центрах запроваджено транспортну послугу «Соціальне таксі». Протягом квітня-червня послугою «Соціальне таксі» скористались 39 разів, а загалом на обліку знаходиться 114 осіб, з них 34 – діти.
Нагадаємо, підопічними територіального центру може стати самотня людина, яка потребує стороннього догляду. Для такої категорії послуги – безкоштовні. Або літні особи, діти яких за різних обставин не можуть доглядати за ними. Для таких послуги – платні.
Фото Територіальний центр Південного району, Територіальний-центр Заводського-району м.Кам'янське та Територіальний-центр Дніпровського-району м.Кам'янського






