Кам’янські лікарі розповіли, як вберегтися від страшної недуги

опубліковано: 02 лютого 2018 оновлено: 02 лютого 2018

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Міжнародний союз по боротьбі з онкологічними захворюваннями проголосив цю дату з метою підвищити обізнаність суспільства про рак, привернути увагу до способів запобігання, виявлення і лікування цього захворювання.

У Кам’янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2017 році становила 387,0 на 100 тис. населення, – повідомляють у міському центрі здоров’я та медицини спорту. Взято на облік 877 осіб( 2016 році –919 осіб.). На першому місці серед видів захворювання стоїть рак молочної залози –56,6%; на другому – рак шкіри – 50,5%; на третьому – рак легенів  – 32,4%. У занедбаному стані хворобу  виявлено у 15,7%  громадян.

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров′я, більш 40% всіх випадків раку можливо попередити. Однак, в останні роки відмічається різке зростання факторів ризику виникнення онкологічних захворювань – деградація навколишнього середовища, старіння населення, збільшення споживання в їжу продуктів з високим вмістом тваринних жирів, цукру, солі, а також тютюнопаління, зловживання алкоголем на фоні зменшення споживання овочів та фруктів, малорухомого способу життя.

За словами лікаря-онколога онкодиспансерного відділення 9-ї міської лікарні Наталії Капустянської, рак – хвороба цивілізації, розплата за наш спосіб і стиль життя. Ризик виникнення злоякісної пухлини можна знизити на третину, просто уникаючи канцерогенних чинників. Лікар дає наступні поради, як вберегтися від страшної недуги:

Відмовтеся від куріння. Куріння тютюну призводить до раку легенів, гортані, стравоходу, ротової порожнини, шлунку, шийки матки.

Відмовтеся від алкоголю. Вживання алкоголю є фактором ризику розвитку раку порожнини рота, глотки, стравоходу, печінки, ободової кишки і молочної залози.

Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Ультрафіолетове випромінювання є канцерогенним для людини, викликаючи всі основні види раку шкіри. Випускаючі ультрафіолетові промені пристрої (солярії) для штучної засмаги в даний час також класифікуються як канцерогенні для людей.

На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, що викликають рак , дотримуючись правил з охорони та гігієни праці.

Інфекційні агенти призводять до 22% випадків смерті від раку в світі, що розвивається. Вірусний гепатит В і С призводить до розвитку раку печінки; вірус папіломи людини – до розвитку раку шийки матки; бактерія Helicobacter pylori підвищує ризик розвитку раку шлунку.

Щорічне відвідування гінеколога і цитологічний скринінг дає можливість своєчасного виявлення і лікування передракових змін шийки матки.

Крім цього, кожен може з'ясувати, чи є у нього схильність до раку. Потрібно знати, чим хворіли і від чого померли ваші найближчі родичі. На сьогодні в Україні доступні такі генетичні дослідження і можливо визначити ризик отримання захворювання.

У Кам'янському всі бажаючі можуть пройти обстеження і отримати консультативну допомогу в онкодиспансерному відділенні міської лікарні №9 за адресою: проспект Аношкіна, 72.