Різдвяні вечорниці відбулися в музеї історії міста

опубліковано: 11 січня 2016 оновлено: 11 січня 2016
7 січня у музеї історії Дніпродзержинська, за традицією, була організована яскрава та насичена програма святкувань Різдва Христового. Опівдні музей відкрив Майстерню Діда Мороза, де проводили свої майстер-класи народні умільці. Увечері ж відбулася головна подія свята – церемонія відкриття виставки «Різдво Христове». Заступник міського голови Андрій Нестеренко привітав учасників та гостей святкувань, побажав миру, щастя та добробуту в кожній домівці.
Родзинкою виставки стала презентація творчого доробку лауреата міської премії 2015 року в номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», члена Національної Спілки художників України Михайла Мігріна, який створив та подарував музею історії Дніпродзержинська близько 300 творів живопису та скульптури. Також у рамках урочистостей були презентовані нові видання музею: другий том альбому «Мамай єднає Україну» та збірка наукових статей «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини», підготовлена за підсумками VІІІ історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest». Примірники обох видань були передані заступнику міського голови.
Директор музею Наталія Буланова та заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп за створення художнього альбому удостоєні цьогорічної міської премії в галузі культури, мистецтва і літератури (номінація «Музейна справа»). Премію Наталії Булановій урочисто вручив заступник міського голови Андрій Нестеренко. Директор музею наголосила, що вона та Орест Скоп передадуть кошти своєї премії на створення благодійного фонду для заснування в місті «Музею Мамаїв».
Крім цього, на святі були відзначені нагородами переможці фотоконкурсу «Збережемо місто в світлині».
Після відкриття виставки на відвідувачів чекали різдвяні вечорниці. Святковий настрій усім подарували гості із Запоріжжя – ансамбль народної пісні та побутового танцю «Оксамит». Народні пісні виконали учні школи № 28. Також усі бажаючі могли ознайомитися з виставкою дитячої творчості «Зима-чарівниця».