Модульне містечко та гуртожиток для переселенців у Дніпродзержинську – в ТОП-10 досягнень міжнародної співпраці області

опубліковано: 13 січня 2016 оновлено: 13 січня 2016
У 2015 році Дніпропетровщину відвідало вдвічі більше дипломатів та представників міжнародних організацій, ніж роком раніше. Облдержадміністрація домовлялася з іноземними гостями про лікування та відпочинок за кордоном переселенців та бійців АТО, допомагала організувати доставку гуманітарних вантажів, створювала оптимальні умови роботи для інвесторів. Про ТОП-10 найяскравіших досягнень Дніпропетровщини на міжнародній арені 2015-го року повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Майже півмільярда доларів іноземних інвестицій отримала Дніпропетровщина
На Дніпропетровщині максимально спростили умови ведення бізнесу – таке завдання ставив очільник області Валентин Резніченко. Минулоріч в регіоні запрацював інвестиційний центр, який супроводжує індивідуально кожен новий проект та допомагає здолати адміністративні перепони. В області активно переводять в електронний формат адміністративні послуги. Цьогоріч відіноземних інвесторів область отрималапівмільярда доларів. Наш регіон займає перше місце за сумою інвестицій на одну людину - 2,2 тис. доларів. Це кращий результат серед областей.
Майже три сотні дітей бійців АТО та переселенців безкоштовно відпочили в Європі
259 дітей півтора тижні відпочивали на хорватських курортах Рогозниця, Веприц та Трогір. На березі Адріатичного моря для малечі організували насичену програму: екскурсії, веселі розваги, естафети, знайомство з відомими спортсменами.
Ще 40 дітей два тижні провели у відомому на весь світ Берлінському молодіжному цирковому таборі «Cabuwazi». Там малеча навчилася жонглювати, їздити на одноколісному велосипеді та дресирувати тварин. Була і велика екскурсійна програма.
Такий відпочинок дітей став можливим завдяки співпраці Дніпропетровської облдержадміністрації та Посольств цих країн.
Юні переселенці та діти атошників поїхали на навчання до Литви
Восьмикласники вчитимуться у вільнюській міжнародній школі до кінця навчального року та залишаться на літні канікули. Окрім насиченої освітньої програми для хлопців та дівчат влаштують розваги та екскурсії. Тож ця подорож - ще й свого роду реабілітація. Усі витрати на навчання та проживання школярів взяла на себе Литва, а швидко оформити документи та організувати поїздку допомогла облдержадміністрація.
60 бійців АТО відправились на реабілітацію до Литви
Цілий рік фахівці литовського реабілітаційного центру Друскінінкай допомагали українським військовим відновитися після отриманих в АТО поранень. Лікарі спеціалізуються саме на травмах опорно-рухового апарату. Бійці залишали Дніпропетровськ кульгаючи та на милицях, а за місяць вже впевнено ступали ногами на рідну землю.
Лікувалася у Друскінінкаї і українська малеча. В Литві відновилися фізично і психологічно четверо дітей, які отримали травми на Донбасі.
15 гуртожитків для переселенців відремонтували коштом ЄС
Коштом Європейського Союзу відновили 15 комунальних і державних об'єктів в Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Вільногірську, Кривому Розі, Новомосковську, Жовтих Водах та Нікополі. На це закордонні партнери виділили 1,5 мільйона євро. Гуртожитки дадуть притулок більш ніж двом тисячам переселенців. До оновленого житла люди зможуть переїхати вже цьогоріч.
На Дніпропетровщині збудували та відкрили 5 модульних містечок для переселенців
Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ та Дніпропетровська ОДА побудували та відкрили 5 модульних містечок для переселенців: у Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді. Будиночки обладнані всім необхідним для життя – від меблів до кухонного приладдя, там є всі зручності, кухні обладнані електричними плитками. Разом містечка розраховані на майже 2,5 тис. переселенців.
Дніпропетровщина отримала гуманітарну допомогу із США вартістю майже 2,2 млн. дол.
Із США до лікарень Дніпропетровщини доставили три партії гуманітарної допомоги. Це медобладнання, препарати, витратні матеріали. Їх розподілили між лікарнями регіону, що приймають бійців АТО та переселенців, а також військовими госпіталями на сході. Загальна вартість вантажів склала майже 2,2 млн. дол. Свій внесок зробили українці, які мешкають в США, та прості американці, які підтримують український народ.
Гуманітарну допомогу Дніпропетровщина отримала й від інших країн: Литви, Туреччини, Австрії, Швеції, Швейцарії та ін.
230 тис. євро виділила Польща на медикаменти для переселенців Дніпропетровщини
Цей проект з підтримки переселенців реалізували Дніпропетровська ОДА, обласний комітет Червоного хреста, їх польські колеги та МЗС Польші. До нього долучилися 1255 сімей регіону. Вони отримали соціальні картки, на які щомісяця надходило по 1 тис. грн. Проект був розрахований на серпень, вересень, жовтень та листопад. На ці кошти можна було придбати ліки, памперси та дитяче харчування в аптеці.
Бізнесменів області навчили виходити на європейський ринок
Керівник відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж провів семінар для півсотні підприємців Дніпропетровщини. Бізнесмени з перших вуст дізналися, які преференції надає Угода про асоціацію та Зона вільної торгівлі з ЄС, коли вони будуть діяти, як ними скористатися. І найголовніше - як підкорити міжнародний ринок. Кваліфіковані відповіді на ці питання допоможуть підприємцям знайти нові ринки збуту товарів.
Провідні литовські та ізраїльські медики провели тренінги з психологічної реабілітації для українських колег
35 дніпропетровських лікарів та волонтерів відвідали 4-денний тренінг ізраїльських медиків з психосоціальної реабілітації постраждалих внаслідок проведення АТО. Основна тематика занять – попередження післявоєнного розладу та подолання посттравматичного стресу.
Ділилися досвідом комплексної психологічної реабілітації й литовські медики. На п’ятиденний семінар до Дніпропетровщини з’їхалися понад 60 спеціалістів з нашої області та Полтавщини - психіатри, психотерапевти, соціальні працівники, представники центрів допомоги бійцям АТО, волонтери психологічної служби.
Набуті знання допоможуть фахівцям Дніпропетровщини модернізувати систему психологічної підтримки області. Їх вже застосовують в новому реабілітаційному центрі для бійців АТО у Дніпропетровську.