Про гендерну культуру та європейські цінності говорили в Дніпродзержинську
опубліковано:
11 лютого 2016
оновлено:
11 лютого 2016
10 лютого в Дніпродзержинську під головуванням заступника міського голови Олега Морохова пройшов круглий стіл з обговорення питання щодо визначення поняття «гендерна політика» та актуальності й необхідності включення такого напряму діяльності до переліку сфер впливу координаційної ради, яку планується створити при виконавчому комітеті міської ради.
У засіданні взяли участь секретар міської ради Олександр Залевський, депутати, представники структурних підрозділів міської ради, міського центру зайнятості, науковці, голови громадських організацій, духовенство.
Перед початком обговорень Олег Морохов закликав усіх проявляти толерантність та взаємоповагу. Він нагадав, що 27 січня відбулося засідання виконкому міської ради, де розглядалося питання про створення в місті координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, запобігання насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми. Але цей проект не був підтриманий через суперечку, яку викликало слово «гендерний».
Заступник директора департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення міської ради Олена Посилаєва зазначила, що проект рішення про створення координаційної ради підготовлений на підставі розпорядження голови облдержадміністрації, яким було рекомендовано створити такі координаційні ради в містах. Також Олена Посилаєва нагадала про Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», спрямований на утвердження гендерної рівності.
Член виконкому Іван Омельяненко запропонував виключити з назви координаційної ради слово «гендерний». Він висловив думку, що поняття гендеру, тобто «соціальної статі», є ширшим, ніж визначення «фізична стать», і це дає можливості для зловживань, зокрема – узаконення статевих збочень.
Доцент кафедри соціології ДДТУ Таміла Єрмакова зауважила, що сенс слова «гендер» часто звужують до ознаки статевого самовизначення. Насправді ж поняття «стать» і «гендер» перетинаються. Стать – це поняття фізичне та психологічне, гендер – соціальна роль і соціальні якості, які не можна обмежувати лише сферою статевих відносин. Отже, боятися цього слова не варто.
Професор університету Микола Конох наголосив: зараз мова йде про практичну, а не теоретичну площину проблеми. На думку науковця, координаційна рада з сімейної та гендерної політики повинна бути створена в місті, як того вимагає закон.
Натомість представник профспілки «Свобода праці» Ігор Токовенко висловив думку, що гендерна рівність – це рівність, до якої прагнуть збоченці, аби вести пропаганду гомосексуалізму та легалізовувати одностатеві шлюби. Саме так вже відбулося в деяких країнах Європи, наголосив активіст.
Оскільки багато хто з учасників круглого столу вкладав у слово «гендер» власне розуміння, дискусія звелася до обміну думками, і сторони не дійшли єдиного висновку. Підбиваючи підсумки зустрічі, Олег Морохов запропонував ввести до складу майбутньої координаційної ради представників громадських організацій та засобів масової інформації. Також заступник міського голови звернувся до всіх із закликом не бути байдужими до проблемних питань, якими займатиметься новостворений дорадчий орган.