У Дніпродзержинську приводять до ладу захисні споруди та підвальні приміщення
опубліковано:
03 лютого 2016
оновлено:
03 лютого 2016
Сьогодні, 3 лютого, перший заступник міського голови Олександр Плахотнік провів оперативну нараду з питання підготовки міських сховищ до прийому населення на випадок воєнних дій. У нараді взяли участь директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Сергій Понізов, начальник відділу цивільного захисту населення Євген Андрєєв, керівники житлово-комунальних підприємств міста.
Як повідомив Євген Андрєєв, раніше в житловій забудові міста існували 207 сховищ на випадок надзвичайних ситуацій. На теперішній час ці об’єкти виведені зі статусу захисних споруд, тому що вони не придатні до укриття населення у разі аварії на хімічно небезпечних об’єктах міста. Проте через події на Сході України постала необхідність розглядати їх як укриття на випадок руйнування житлової забудови.
Сергій Понізов зазначив, що на сьогодні до виконання своїх захисних функцій готові 102 сховища із тих, що перебувають у правобережній житловій забудові міста. Ще три з них були переобладнані під магазини, решта – потребують наведення ладу. Стоїть завдання привести їх у належний вигляд: прибрати сміття, обладнати залізними дверима з інформацією про місцезнаходження ключа, влаштувати стрілки-вказівники маршруту, яким можна дістатися того чи іншого сховища.
У наявних сховищах можна буде розмістити близько 25 % мешканців правого берега, підвали житлових будинків правобережжя та лівобережжя зможуть прийняти всіх тамтешніх мешканців, але бажано подбати про влаштування запасних виходів із підвальних приміщень на випадок завалу.
Порушувалося на нараді й питання роботи систем оповіщення, зокрема сирен. Євген Андрєєв повідомив, що для їх функціонування використовуються канали «Укртелекому», який нині потерпає від крадіжок кабелів. Зараз вирішується питання оновлення систем із використанням засобів мобільного та супутникового зв’язку.
«До травня нам необхідно привести до ладу всі захисні споруди міста, після чого відбудеться комісійна перевірка їх стану. Також ми доручили розібратися з тими сховищами в центрі міста, які були незаконним способом переведені під комерційне використання. Можливо, ці питання видаються комусь не надто важливими, але наша область залишається прифронтовою. Тож усі сховища повинні бути відновлені та готові до захисту мешканців», - наголосив Олександр Плахотнік.