Дніпродзержинські уранові хвостосховища зроблять безпечними

опубліковано: 27 січня 2016 оновлено: 27 січня 2016
На сьогоднішній день уранова промисловість у нашій країні перебуває в глибокій кризі. Разом з тим, тисячі тонн радіоактивних відходів, що залишилися з минулих років, нікуди не зникли. Хвостосховища Дніпродзержинська досі залишаються однією з найсерйозніших екологічних проблем і несуть у собі потенційну загрозу для населення – як міста, так і всієї країни. Про це йшлося на робочій нараді під головуванням міського голови Андрія Білоусова, за участю директора ДП «Бар'єр» і представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Наприкінці грудня минулого року Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову екологічну програму фінансової допомоги на 2015-2017 роки державному підприємству «Бар'єр», яке забезпечує радіаційну безпеку в зоні впливу уранових об'єктів колишнього Придніпровського хімічного заводу. Довгі роки підприємство є боржником із виплати заробітної плати працівникам та інших податкових зобов'язань. Прийняття програми передбачає виділення коштів з державного бюджету на утримання підприємства і виконання комплексних заходів з реабілітації зазначених об'єктів.
У ході наради учасники зустрічі обговорили першочергові завдання та намітили шляхи подальшої взаємодії.
«Ситуація з відходами погіршується з кожним роком, і я радий, що сьогодні завдяки керівництву області, зокрема, губернатору Валентину Михайловичу Резніченку, питання, яке протягом не одного десятиліття турбує городян, зрушилося з мертвої точки. Прийняття державної програми дозволить вивести підприємство з боргової ями, а найголовніше - дасть можливість відновити його роботу і привести об'єкти, де зберігаються радіоактивні відходи колишнього ПХЗ, в безпечний стан», - зазначив Андрій Білоусов.
«Це наша перша і, сподіваюся, не остання спільна перемога», - сказав директор ДП «Бар'єр» Костянтин Сушинський.