У дніпродзержинській бібліотеці пройшла чергова зустріч любителів фотомистецтва

опубліковано: 02 червня 2016 оновлено: 02 червня 2016

В юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки в рамках проекту «Дніпродзержинська фотографічна ініціатива» відбулася чергова зустріч любителів фотомистецтва.

На зустрічі обговорювалися різні види і жанри фотографії. Частина їх повторює відповідні жанри живопису, частина ж специфічна лише для фото.

Зокрема, жанр пікторіальної фотографії розвинувся наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Фотографи, які працюють у цьому стилі, намагаються підкреслити в знімках ті риси, що зближують фотографію з живописом. Для цього застосовуються особливі техніки фотозйомки.

Люмінографія – малювання світлом. Суть фотозйомки полягає в малюванні променем світла від будь-якого джерела (ліхтарика, лампи, лазера) в повністю затемненому просторі при тривалій витримці.

Пленер – жанр фотографії, техніка фотозйомки моделі або об'єкта в природних умовах при природному освітленні. На початку ХІХ століття початком пленеризму стала робота художників на свіжому повітрі, пізніше цей термін стали використовувати й фотографи, які працюють на виїзних зйомках.

На початку двадцять першого століття з'явилася мобілографія, яка здійснюється вбудованими в побутову техніку фотокамерами – це можуть бути мобільні телефони, кишенькові персональні комп'ютери, запальнички, біноклі. Через низьку роздільну здатність фотографії, зроблені такими апаратами, мають дуже низьку якість, але вони можуть бути цікаві тим, що зроблені з незвичного ракурсу або спонтанно. У цьому жанрі фотографії важливе в першу чергу те, що зображено на знімку, а не якість фотографії. У сучасному галерейному просторі вже створені кілька арт-проектів у жанрі мобілографії.

Також фотографи демонстрували свої знімки і ділилися враженнями.

До участі у «Дніпродзержинській фотографічній ініціативі» запрошуються всі, хто цікавиться фотомистецтвом та бажає дізнатися більше про фотографію.