Х Всеукраїнський фестиваль «Мамай-fest» відкрився в Кам’янському

опубліковано: 02 червня 2017 оновлено: 02 червня 2017

2 червня на площі перед музеєм історії міста відбулося урочисте відкриття Х Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest», присвяченого 100-річчю міста Кам’янське та 100-річчю Української Народної Республіки.

На примузейній території проходила «етнотолока» – майстер-класи, виставки та продаж витворів декоративно-ужиткового мистецтва. Перед присутніми виступали творчі колективи міста.

Від імені міської влади учасників та гостей фестивалю привітав секретар міськради Олександр Залевський.

«Завдяки фестивалю про наше місто дізналися у багатьох куточках України. «Мамай-fest» об’єднав людей із Заходу та Сходу: у нас сьогодні є гості як із Тернополя, так і з Бахмута – колишнього Артемівська. Хочу запевнити, що керівництво Кам’янського, міський голова Андрій Білоусов та я особисто будемо й надалі підтримувати та розширювати фестиваль. У планах, зокрема, – створення в нашому місті музею Мамая. Долучайтеся, щиро вам раді!» – сказав секретар міської ради.

За вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та значний особистий внесок у розвиток культури й мистецтва відзнакою «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня був нагороджений заслужений художник України Анатолій Жежер.

Тернопільський митець Олег Кіналь та художник Василь Корчинський із Вінниччини висловили своє захоплення від міста і передали в дар музею картини та книги. Делегація учасників фестивалю вирушила з квітами до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Директор музею, кандидат історичних наук Наталія Буланова урочисто оголосила про відкриття «Мамай-fest’у», висловила щиру вдячність його учасникам і всім, хто підтримує фестиваль.

«Сьогодні – справді символічна подія, яка свідчить про те, що фестиваль набрав обертів та достойно презентує наше місто далеко за його межами. Десятий, ювілейний «Мамай-fest» збігся зі знаменною датою – 100-річчям надання Кам’янському статусу міста. І ми радіємо тому, що місто змінило свою назву, що відбулася декомунізація, що в місті з’явилися маркери української національної ідентичності. Також цього року відзначається 100-річчя Української Народної Республіки. Ця тема є надзвичайно актуальною сьогодні, коли триває російсько-українська війна, і нам потрібен історичний досвід для того, щоб Україна перемогла в цій нелюдській війні», – зазначила Наталія Буланова.

За підтримку фестивалю директор музею нагородила дипломами оргкомітету «Мамай-fest’у» депутатів міськради Олександра Донця та Наталію Шкуренко. У свою чергу, представники депутатського корпусу вручили нагороди творчим колективам міста.

Далі Наталія Буланова запросила всіх до музею на спецпогашення марки та конверта, випущених на честь 10-річчя фестивалю. У церемонії взяв участь автор філателістичної продукції – львівський художник Андрій Пелюх. Перші примірники конверта були передані міському голові Андрію Білоусову та почесним гостям фестивалю.

Продовжився «Мамай-fest» пленарним засіданням науково-практичної конференції «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини».