У Кам’янському обговорили проблему боротьби зі СНІДом
У Кам’янському під керівництвом начальника управління охорони здоров’я міської ради Юлії Манаєнкової пройшло чергове засідання координаційної ради з питань охорони здоров’я.
Члени ради розглянули ситуацію із захворюваністю населення міста на СНІД. Як стало відомо, станом на 1 січня цього року на диспансерному обліку перебуває 911 ВІЛ-позитивних (поширеність складає 373 на 100 тисяч населення). За 2017 рік у місті зареєстровано 136 нових випадків ВІЛ-інфекції. У порівнянні з 2016 роком зросла кількість уперше виявлених пацієнтів з ВІЛ-статусом та кількість уперше виявлених хворих на СНІД. Також незначно зріс показники смертності від СНІДу.
Міська влада щорічно виділяє кошти на профілактичні заходи. Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у місті надається у кабінеті «Довіра» КЗОЗ КМР «ЦПМСД №3». За 2017 рік у Кам’янському проведено 13310 тестувань на ВІЛ.
На виконання заходів із попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції та надання допомоги хворим на ВІЛ/СНІД витрачено 36373,51 грн. Кошти були направлені на придбання діагностичних тестів, препаратів профілактики та лікування опортуністичних інфекцій та препаратів супроводу, придбання засобів захисту медичних працівників.
Також на засіданні розглянули питання ефективного впровадження здоров’яформуючих та здоров’язберігаючих технологій в освітній процес. За словами заступника директора департаменту з гуманітарних питань міської ради Оксани Живаги, для збереження і змінення здоров’я дітей у школах міста викладається предмет «Основи здоров’я», проводяться різноманітні спортивні заходи, змагання, інформаційні години та бесіди на тему здорового способу життя. Крім цього, велика увага приділяється створенню належних умов для навчання, зокрема, достатній освітленості робочого місця, зручності меблів, забезпеченню належного температурного режиму, провітрюванню відповідно до санітарних норм; безпечному та якісному харчуванню дітей; належному функціонуванню медичних кабінетів; забезпеченню навчальних закладів необхідними лікарськими та дезінфікуючими засобами тощо.
Наприкінці засідання голова міської громадської організації з ресоціалізації наркотично залежних осіб «Ясла» Римма Трофімович доповіла про роботу неурядових організацій міста щодо профілактики соціально – небезпечних захворювань.


