23 роки страшної трагедії: у Кам’янському вшанували жертв трамвайної аварії

опубліковано: 02 липня 2019 оновлено: 02 липня 2019

2 липня біля пам’ятного знаку на проспекті Аношкіна пройшло урочисте вшанування жертв трамвайної аварії 1996 року. Участь у заході взяли заступники міського голови Костянтин Саусь та Тетяна Завгородня, керівництво виконавчих органів міськради та адміністрацій районів міста, дирекція комунального підприємства «Трамвай», постраждалі в аварії, родини загиблих і потерпілих.

На місці катастрофи люди, які безпосередньо знаходилися у тому смертельному вагоні, не стримують своїх емоцій. Крізь роки вони пам’ятають той день як вчорашній.

За словами Віктора, тоді у трамваї було близько 200 людей. Вагон був настільки заповнений, згадує чоловік, що на момент, коли його вже несло вниз, люди не могли присісти та мінімально убезпечити себе. Сам же чоловік  на диво відбувся забоями та травмою грудної клітини. Після фатального зіткнення вагону з бетонною огорожею зумів вибратися та допомагав рятувати інших. До місця аварії із квітами чоловік приходить щороку.

Постраждала в аварії Раїса згадує: того дня вона їздила до Дніпра за покупками з нагоди срібної річниці свого весілля. У забитому трамваї поступилась місцем старенькій. Бабуся від отриманих травм загинула, а Раїса внаслідок аварії стала інвалідом другої групи.

«Там вбили мою дитину», – каже про аварію Людмила, матір загиблої дівчини, якій тоді було лише 22 роки. Так склалося, що того дня батько, хірург за фахом, працював у 8-й лікарні, куди доправляли постраждалих в аварії. Для їхньої родини це був жахливий збіг обставин. Жінка наголошує: та катастрофа має бути суворим уроком для усіх відповідальних осіб, щоб кожен аналізував ситуацію, ставив себе на місце потерпілих і в жодному разі не допускав недбалості у справах.

Щирі слова скорботи та співчуття рідним загиблих від керівництва міської ради виказав заступник міського голови Костянтин Саусь.

«Це чорна історія нашого міста, трагедія для кожного з нас. Нажаль, неможливо повернути загиблих, але сьогодні, на пам’ятному заході, ми з повагою та жалем вшановуємо людей, які постраждали у той страшний день», – сказав заступник міського голови.

2 липня 1996 року біля 18 години трамвай рухався по вулиці Чапаєва, нині Гетьмана Дорошенка, в бік проспекту Аношкіна. На крутому спускові у трамвая відмовила система гальмування, вагон зійшов з рейок та на великій швидкості врізався в бетонну огорожу. На момент аварії одразу загинуло 29 чоловік. Ще 5 померло в лікарнях, 119 отримали поранення різного ступеню важкості. На обліку в управліннях соціального захисту населення районних адміністрації міської ради перебуває 8 членів сімей загиблих і померлих та 51 постраждалий у трамвайній аварії.

Постраждалі та члени сімей загиблих отримують пільги в межах програми соціального захисту населення, а також щорічну матеріальну допомогу за рахунок коштів міського бюджету.