Експонати музею історії Кам’янського представлять у столиці
У межах проекту «Battle of memoriеs: міфи та реалії радянської доби» у Києві вперше покажуть ексклюзивні експонати Музею історії Кам’янського. Проект організований Українським інститутом національної пам’яті спільно з міським Музеєм за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Грандіозна експозиція «Battle of memoriеs» розміститься у Національному музеї Тараса Шевченка в шести залах на площі біля 300 квадратних метрів. Серед представлених на виставці речей – унікальні експонати Музею історії Кам’янського. Це особисті подарунки головної фігури епохи – Леоніда Брежнєва, які зберігаються саме на його малій батьківщині.
Мета проекту – відновити правдиву історичну пам’ять про радянське минуле через демонстрацію контрасту між показовими цінностями радянської влади та повсякденним життям людей. Ініціатори виставки зазначають: проект покликаний доступно та переконливо донести до українців, особливо до молодого покоління, трагізм існування «маленької» людини в тоталітарній державі, спростувати ностальгічні настрої за тією епохою, що несуть у собі нову небезпеку маніпуляцій історичною правдою.
В експозиції виставки організаторами передбачено відтворити період застою, коли при владі перебував Леонід Брежнєв, а у Радянському Союзі паралельно існувало кілька реальностей: світ парадний або ідеологія, світ реальний, тобто повсякденне життя без прикрас, недоступний радянській людині закордонний світ, де існує комфорт і справжня демократія та український світ – це дисидентський рух, андеграунд, «самвидав».
Відвідувачі виставки поринуть у світ, створений відомим архітектором і художником Сергієм Бобаком. У проекті також задіяні представники наукової та культурної еліти України – Володимир В’ятрович, доктор філософії, Голова Українського інституту національної пам’яті; Кирило Галушко, кандидат історичних наук, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відомій блогер; Зірка Мензатюк – українська письменниця і публіцист та інші персони.
Експозиція відкриється 3 вересня і триватиме до 5 жовтня.





