Кам’янчани взяли участь у міжрегіональному етнофестивалі обрядів та оберегів «Pasika Sirka»

опубліковано: 02 жовтня 2018 оновлено: 02 жовтня 2018

29 вересня на Дніпропетровщині вперше пройшов міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Pasika Sirka». Знаково, що захід проводився в Томаківському районі, де знаходяться історичні пам’ятки епохи козацтва. Програма фестивалю максимально переносила учасників та гостей в атмосферу часів знаменитого кошового отамана Івана Сірка.

На гостей фестивалю чекали показові виступи від козаків війська Запорізького Низового «Чортомлицька сотня», вихованців школи бойового мистецтва «СПАС» та спортсменів «Олімпійської паланки» громадської організації «МГО Кодацька військо Запорізьке», байкер-шоу, вогняне піротехнічне шоу «Козацькі вогні», шоу військового оркестру «Наша зброя – музика!», виступи музичних колективів та запальні українські танці.

Департамент з гуманітарних питань міської ради гідно  представив на цьому фестивалі місто Кам’янське. Вироби із соломоплетіння майстрині Любові Литовченко зачаровували всіх відвідувачів, пісні у виконання гурту «Матіола» піднімали настрій. Своєрідним оберегом міста став козак Мамай, який був представлений у творчих роботах місцевих художників. Дослідники вважають, що козак Мамай – один із психотипів українців, матриця, закладена в нас Богом, природою, історією. Поки існує цей психотип, поки він не розмитий часом, обставинами та спокусами, є сенс думати і говорити про можливість українського відродження. Цей невмирущий образ активно живе у Кам’янському, про що свідчить підтриманий міською владою Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest».  Свій оберег місто презентувало  перед почесними гостями – першим заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олегом Кужманом та головою обласної ради Глібом Пригуновим, яким було вручено книги «Колеція образотворчого мистецтва майбутнього музею Мамаїв».

За сприяння у проведенні етнофестивалю та активну участь у ньому Кам’янського,  подякою Томаківської районної ради було відзначено міського голову Андрія Білоусова.

Участь у фестивалі дала можливість територіальній громаді міста відчути атмосферу козацького духу та єдності. Проведення таких заходів дає унікальну можливість для популяризації української культури, збереження духовності та національної гідності, – зазначають у департаменті з гуманітарних питань міської ради .