Директор музею історії міста розповіла про участь у міжнародній конференції
20 липня у Кам'янському відбулася прес-конференція директора Музею історії міста, кандидата історичних наук Наталії Буланової, присвячена участі у 24-й Генеральній конференції Міжнародної Ради музеїв (ICOM) у Мілані.
Представники мас-медіа були ознайомлені з програмою конференції, що включала як пленарні засідання, так і засідання міжнародних комітетів ICOM, культурну програму та вибори нового керівництва організації. Більшістю голосів на цю посаду була обрана Суай Аксой (Туреччина), за яку віддали свої голоси й українські музейники.
Проблема взаємодії музеїв з культурними ландшафтами, що активно обговорювалася на форумі, дає можливість поглибити розуміння сучасної місії музею, яка не обмежується рамками самого закладу. Наголошувалося, що сьогодні музеї зобов’язані брати на себе роль центру комунікації для території, до якої вони належать, поширювати знання про минуле та культурну спадщину, музейні колекції, а також курирувати питання захисту, збереження і розвитку ландшафтів.
Для України захист культурної спадщини є особливо актуальним у світлі нинішніх воєнних подій. Український комітет Міжнародної Ради музеїв повинен був виступити з відповідною резолюцією стосовно захисту культурних цінностей в Україні, але незначне представництво та дещо обмежені у часі терміни перебування на форумі не дали можливості це зробити.
Учасники конференції також мали змогу ознайомитися з виставкою, присвяченою 70-річчю ICOM, Музейним ярмарком та Експофорумом, де були представлені інноваційні музейні технології, музейні презентації тощо, на яких можна було отримати літературу, присвячену різним аспектам музейної діяльності.
Культурна програма включала численні заходи, серед яких велике враження справив концерт класичної музики в Міланському соборі. Національний музей науки і техніки Леонардо да Вінчі представив для музейних працівників проект «Ніч у музеї», під час якого відбувалися концерти джазової та рок-музики, виступи театру сучасного танцю та історичні реконструкції. Музейні працівники мали можливість ознайомитися з фрескою Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», що знаходиться в середньовічній церкві Санта Марія делле Граціє.
Відповідаючи на запитання журналістів стосовно того, який досвід, набутий під час поїздки, буде використано в Музеї історії міста, Наталія Буланова зазначила, що насамперед переосмислення потребує місія музею на сучасному етапі, активізація комунікації з іншими музеями, застосування інноваційних технологій та інтерактиву в музейній діяльності, – ці актуальні для міжнародної спільноти проблеми активно обговорювалися на конференції. Але особливо зацікавив досвід проведення «Відкритої ночі» колегами з Національного музею науки і техніки Леонардо да Вінчі із залученням численних творчих колективів.