Кам’янчан попереджають про небезпеку сказу
У Кам’янському склалася напружена ситуація зі сказу. В останні роки на території міста і приміських територіях реєструються хворі на сказ тварини. У вересні 2018 року зареєстровано вогнище сказу домашньої тварини з лабораторно підтвердженим діагнозом (собака породи кокер-спанієль). Всі особи, що контактували з собакою проходять антирабічне лікування з метою запобігання захворювання на сказ.
Як повідомляють у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, всього станом на 19 вересня у лікувально-профілактичні заклади за допомогою звернулось близько 350 громадян.
Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і призводить до смерті. Хворіти можуть теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). В дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів.
Захворювання на сказ є наслідком пізнього звертання осіб, які постраждали від укусу тварин, за медичною допомогою; порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації. Частіше хворіють жителі сільських районів, переважно чоловіки. Єдина можливість уникнути сказу – зробити щеплення.
Запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:
1. Всі громадяни зобов'язані щорічно прищеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив'язі, або у вольєрах.
2. У жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати за її поведінкою протягом 10 днів. Про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові.
3. Слід пам'ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ.
5. Кожен випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно перевіряти щодо захворювання на сказ.
6. Слід уникати зайвого контакту з тваринами, у першу чергу це стосується дітей.
Якщо стався укус – необхідно терміново (оскільки вірус втручається в організм впродовж 15 хвилин) промити рану або місце, куди потрапила слина тварини, великою кількістю проточної води та натерти шкіру господарським милом до утворення густої мильної піни. Обов’язково необхідно звернутись до медичного закладу та повністю пройти призначений курс щеплень у передбачений строк (антирабічні щеплення проводяться безкоштовно). Суворо дотримуватись режиму, призначеного лікарем. Вживання будь-яких спиртних напоїв в період вакцинації категорично заборонене.
Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтесь за медичною допомогою!
