У гімназії № 11 пройшов День науки
У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято науковців – День науки. Це свято, коли вшановуються наукові традиції, досягнення вчених, якими країна пишається і на яких покладає великі сподівання.
Вже вдруге свято Дня науки проводилося в гімназії №11 Дніпродзержинська. До навчального закладу завітало багато гостей. Участь у заході взяли учні 1-10 класів. Свято розпочалося із самого ранку, для кожної вікової категорії було підібрано індивідуальні форми роботи.
Для учнів 1-4 класів учасники театрального колективу показали виставу «Подорож до країни невивчених уроків». У двох 5-х класах учні 10-Б класу провели урок «Цікавий світ хімії». Дівчата виступили перед учнями із мультимедійною презентацією, розказали про хімічні речовини та процеси, які нас оточують, про важливість вивчення науки хімії, показали декілька цікавих дослідів та намагалися довести молодшим школярам, що чіпси та газовані напої є шкідливими продуктами. Учитель хімії показала учням, як можна визначити якість продуктів харчування, досліджувати кисле та лужне середовище засобів побутової хімії. Також учні побачили кілька відеодослідів та дізналися про Інтернет-ресурси, на яких можна розглянути фізичні та хімічні досліди.
Ще один цікавий захід провели учні 3-х класів та 9-Б класу. Відбулася презентація проекту «Безпека побутової хімії». Третьокласники під керівництвом класних керівників підготували повідомлення «Історичні довідки про хімічні речовини». Діти дізнались про види маркування небезпечних речовин, розповідали прислів’я, вірші, загадки, пов’язані із хімічними речовинами, грали в гру «Безпечно-небезпечно».
Під керівництвом класних керівників та хореографа учні 3-х класів підготували веселий захоплюючий танок про маленьких кухарів та безпечну їжу.
До копіткої роботи долучились бібліотекарі Центральної міської бібліотеки для дітей. Семикласникам була проведена краєзнавча подорож «Нові адреси на мапі нашого міста», літературна мандрівка «Машиною часу до старого Кам’янського». Наступного дня шестикласники вирушили у віртуальну мандрівку «Сім природних чудес України».
Старшокласники гімназії стали учасниками шкільної наукової конференції. У ході заходу завідувач кафедри екології технічного університету, професор Олександр Зберовський розповів про етапи становлення науковця, зазначив необхідні умови для розвитку наукового потенціалу школярів. Аспірант Олена Савотченко та магістр кафедри екології ДДТУ Ілля Теличко презентували коло своїх наукових досліджень і мотивували школярів до написання наукових робіт.
Директор гімназії Наталія Рева за підтримки шкільного батьківського комітету вручила грошові премії одинадцятьом учням-членам Малої академії наук, переможцям та учасникам ІІ обласного етапу захисту науково-дослідницьких робіт.
Юні науковці гімназії представили свої роботи на кафедрах філології, історії, біології, екології та відповіли на запитання своїх однолітків.