Заступник міського голови зустрівся з ліквідаторами Чорнобильської аварії
22 квітня заступник Дніпродзержинського міського голови Олег Морохов провів зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які перебувають на лікуванні в міській лікарні № 5.
«Ми зустрічаємось з вами напередодні 30-ї річниці найжахливішої техногенної катастрофи в історії України. Тоді тисячі людей вступили у двобій з невидимим ворогом – радіацією. І серед них були сотні ліквідаторів з Дніпродзержинська. Хіміки, металурги, будівельники, медики, військовослужбовці – всі ви самовіддано працювали на місці аварії, рятуючи нас від жахливих наслідків ядерної катастрофи», – сказав Олег Морохов. Від імені міського голови Андрія Білоусова та всіх дніпродзержинців він висловив вдячність чорнобильцям за їх героїчні вчинки, відвагу і стійкість, вручив ліквідаторам подарунки та солодощі.
«Прийдешні покоління повинні знати історію своєї країни і вчитись на чужих помилках, щоб у майбутньому не допускати їх. Жах та біль Чорнобиля ніколи не повинні повторитися», – наголосив заступник міського голови.
До слова були запрошені голова міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Нещерет, депутат міської ради Сергій Плохоцький, головний лікар медичного закладу Віталій Савін. Усі присутні вшанували пам'ять загиблих та померлих ліквідаторів хвилиною мовчання.
Вокальний ансамбль «Журавка» Дніпровського району подарував учасникам зустрічі музичне вітання.
На диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах Дніпродзержинська перебувають 1077 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС: 938 ліквідаторів, 67 евакуйованих, 72 переселенці. Серед них – 134 інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС. У місті діє система медичного нагляду за постраждалими внаслідок Чорнобильської трагедії, що включає щорічну диспансеризацію, амбулаторне, стаціонарне лікування, реабілітаційні заходи в умовах санаторіїв та реабілітаційних центрів.
Усім постраждалим проводиться комплексний диспансерний медичний огляд з консультаціями ендокринолога, гематолога та інших спеціалістів, за показаннями проводяться дослідження гормонів щитовидної залози. У лікувально-профілактичних закладах міста протягом минулого року проліковано 254 чоловік, санаторно-курортне лікування отримали 68 осіб. Зубне протезування проводиться в Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова. Для лікування в амбулаторних умовах постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС виділяються медикаменти із обласної аптеки. Через управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання або через підприємства за місцем роботи надається санаторно-курортне лікування у Дніпропетровській обласній фізіотерапевтичній лікарні «Солоний лиман».