Тематична година до Дня партизанської слави пройшла в бібліотеці Кам’янського

опубліковано: 22 вересня 2016 оновлено: 22 вересня 2016

Щороку 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

На тематичну годину «Велич народного подвигу», присвячену Дню партизанської слави, до Кам’янської бібліотеки-філії №4 завітали шестикласники навчально-виховного комплексу №13. Дітей чекала книжкова виставка і розповідь бібліотекаря про партизанський рух на Дніпропетровщині.

Партизанський рух у нашій області був дієвим, хоча й нечисленним. Історики пояснюють це степовою місцевістю, яка непридатна для такої діяльності. Та попри все, у вересні-грудні 1941 року загони в північній зоні області розпочали бойові операції. Зокрема, зведений партизанський загін провів декілька вдалих операцій у Новомосковському районі. Партизани підірвали два залізничних мости, визволили 300 полонених тощо. Зазнавши чималих ударів з боку партизанів, німці  на початку зими організували проти них каральну операцію. До 5 січня 1942 року партизани, маневруючи, відбивалися від карателів, але змушені були прийняти єдино можливе рішення: розсіятися і поодинці або невеликими групами виходити з лісу. Частина це змогла зробити, але чимало дніпропетровців загинули в Новомосковських лісах.

Вкрай важке випробування випало на долю нікопольських партизанів, які прийняли нерівний бій з регулярними частинами СС. Тут, у плавнях, діяло з'єднання чисельністю майже 700 бійців. Станом на 1941 рік воно було одним із наймасовіших в Україні.

Про ці та інші факти з історії партизанського руху розповіли дітям співробітники бібліотеки. Розповідь проілюстрували віршами Платона Воронька. Це викликало у дітей хвилю розповідей про власних родичів-фронтовиків.