У Кам’янському обговорили питання гендерної рівності
22 січня у Кам’янському пройшов цікавий тренінг на тему: «Роль молоді у подоланні гендерних стереотипів та дискримінації», у якому взяли участь члени Молодіжної ради міста. Захід було організовано Кам’янським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з департаментом з гуманітарних питань міської ради (відділ спорту та молоді) та фахівцями Централізованої бібліотечної системи міста.
Мета заходу – привернення уваги до проблеми гендерної рівності в Україні, формування уявлення про значимість та масштаби проблеми на загальнонаціональному рівні, формування антидискримінаційного ставлення до осіб протилежної статі.
Учасники тренінгу говорили про те, що для подолання дискримінації за гендерною ознакою використовується багато інструментів, зокрема, втілення державою політики гендерної рівності та залучення громади для викорінення цієї проблеми. При цьому вкрай важливо залучати активну молодь для допомоги у боротьбі з дискримінацією, надавати необхідний рівень знань, який вона зможе використовувати при впровадженні таких заходів у своїх навчальних закладах, інших групах, надавати знань з питань правового захисту від дискримінації за ознакою статі та гендерного насильства.
Питання захисту від дискримінації за гендерною ознакою регулюється багатьма міжнародними нормативно-правовими актами. Наприклад, Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Європейська конвенції захисту прав людини, Конвенція про права дитини та інші.
В Україні першим заходом, спрямованим на вирішення гендерних проблем і досягнення гендерної рівності стало прийняття Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», який з 1 січня 2006 року вступив у законну силу. Закон покликаний досягти рівності статей у всіх сферах життя і забороняє всіляку дискримінацію за статевою ознакою.
Також у квітні минулого року Уряд затвердив Концепцію Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. Метою виконання програми є удосконалення механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та впровадження європейських стандартів рівності.


