Музеї зближують селищні громади
У понеділок, 23 травня, представників Карнаухівської селищної громади гостинно зустріли у Судовій Вишні, що на Львівщині. Зустріч відбулася в рамках проекту, що передбачає обмін візитами пересічних мешканців двох історичних селищ.
Як повідомила директор музею історії міста, кандидат історичних наук Наталія Буланова, мета проекту – налагодження співпраці між соціально активними громадами двох селищ. А також – обмін життєвим досвідом, культурними надбаннями, відчуттями, переживаннями, поглядами, ознайомлення з духовною спадщиною різних регіонів України, носіями якої виступають зазначені громади; налагодження соціальних зв’язків та міжкультурного діалогу з метою виявлення спільних для конкретних територій ознак національної ідентичності; залучення життєвого досвіду, виявленого під час уроків повсякденності, подолання сучасних викликів, що стоять перед громадами і суспільством; збагачення народних традицій, звичаїв та обрядів через вивчення культурної спадщини сільської громади з іншого регіону України; подолання хибних стереотипів і штучних бар’єрів, навіюваних ворожою до України пропагандою.
Мають власні цілі й музеї – передбачається розширення міжмузейних зв’язків та музейної аудиторії, виявлення цікавих історичних, етнографічних місць для майбутніх музейних експедицій, свідчень пересічних людей як джерела усної історії регіонів, втілення інноваційних підходів у науково-просвітній роботі, залучення до музею нових категорій відвідувачів.
У ході реалізації проекту заплановано проведення зустрічей-дискусій у Судовій Вишні та Карнаухівці, обмін пересувними виставками «Наші іконописці», «Репресована Церква», «Творець українського гімну», «Козак Мамай», «Рушник наче доля», «Невідома війна». І звичайно, карнаухівчани не відмовляться від улюбленої традиції – організації для гостей із Галичини свята «зливаної каші».
Участь у Програмі національних обмінів стала продовженням плідної співпраці Музею історії Дніпродзержинська з музеями різних міст України і міжнародними організаціями. Другим учасником проекту, що здійснюється за сприяння Національного фонду підтримки демократії (США), є Львівський музей історії релігії.