Кам`янчанин став призером Чемпіонату Європи з кіокушин карате
14–15 жовтня у польському місті Жешув проходив перший відкритий Чемпіонат Європи з кіокушин карате. У змаганнях взяли участь понад 400 спортсменів, вікова категорія учасників – від 8 років і старші: діти, юнаки, дорослі, ветерани. Про це повідомив президент федерації кіокушин-кан карате міста Кам'янське Євген Колішевський.
Дніпропетровщину на Чемпіонаті Європи представляли 5 спортсменів, троє з яких стали призерами. Євген Соболь і Дмитро Бубнов посіли третє місце, друге здобув Артем Лісовий – учень середньої школи №40 і вихованець федерації кіокушин-кан карате міста Кам'янське. Пройшовши три поєдинки – відбірковий, півфінальний і фінальний, Артем став єдиним представником української версії кіокушин-кан карате, який виборов ІІ місце. До цього результату він ішов понад десять років.
Займатися карате Артем почав у 6 років, у змаганнях міжнародного рівня бере участь з 2014 року. Першим наставником Артема був Сергій Радівілов, який тренував юного спортсмена протягом 8 років на базі середньої школи №44. В останні роки Артем займається в секції з кіокушин-кан карате в гімназії №39 у керівника федерації Євгена Колішевського.
Важливу роль у спортивному вихованні Артема відіграє його батько Дмитро Лісовий. Він всіляко допомагає синові будувати спортивну кар'єру, часто особисто присутній на тренуваннях, організовує додаткові заняття із залученням фахівців з інших видів єдиноборств. У процесі підготовки до Чемпіонату Європи Артем додатково займався у тренера з боксу ДЮСШ №1 Геннадія Молокова.
Практика комбінування різноманітних методик підготовки бійців не є новою: наприклад, «золотий склад» збірної Японії за часів Масутацу Оями (творця кіокушин карате) тренували фахівці з різних видів єдиноборств. Крім батьків і тренерів, готуватися до Чемпіонату Європи спортсмену активно допомагали його спаринг-партнери: Артем Хмелінський, Артем Смілагін, брати Дмитро і Олександр Кузнєцови.
«Кіокушин-кан карате був і залишається єдиноборством, де бої проходять за правилами повного контакту. У цьому виді спорту неможливо стати чемпіоном випадково. Шлях до перемог на турнірах міжнародного рівня може тривати роками. Перемога на змаганнях – це завжди результат колективної роботи всіх, хто протягом довгих років допомагав спортсмену формуватися і розвиватися», – наголошує Євген Колішевський.
