Виконаннясуб’єктомпробаціїзаходів, передбаченихпробаційноюпрограмою

опубліковано: 23 жовтня 2020 оновлено: 06 червня 2023

Виконаннясуб’єктомпробаціїзаходів, передбаченихпробаційноюпрограмою

На підставічастини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на особу звільненувідвідбуванняпокарання з випробуваннямможе бути покладенийобов’язоквиконаннязаходів, передбаченихпробаційноюпрограмою, так. у жовтні 2020 року на виконання Заводського районного відділу надійшло рішення суду відносно засудженого, на якого покладено такий обов’язок.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено декілька пробаційнихпрограм для повнолітніх і неповнолітніх суб’єктів пробації:

Програмивраховуютьвікові та психологічніособливостісуб’єктівпробації, а тому різнятьсякількістю  і тривалістю занять, змістомвправ та завдань. Залежновід виду програмикількість занять можестановитивід 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групіабоіндивідуально.

Для координаціїзаходів, передбаченихпробаційноюпрограмою, в уповноваженомуорганіпробаціїпризначається куратор – працівник, якийпройшовспеціальненавчання. Куратор проводить заняттяособистоабозалучаєіншихспеціалістів. Разом з засудженим куратор складаєграфіквідвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин уважаєтьсяпорушенням порядку проходженняпрограми і можепризвести до скасуваннязвільненнявідвідбуванняпокарання з випробуванням.

Куратором пробаційних програм Криворучко Владиславом проведено оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та на підставі аналізу виявлених криміногенних потреб призначено для засудженого проходження пробаційної програми «Подоланняагресивної поведінки».Програмаспрямована на змінуповедінкиособистості через усвідомлення нею проблеми, збільшенняїївмотивованості до змін, розвитокобізнаності та відповіднихнавичок.

Заводський районний відділ