ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ – твоя можливість розповісти суду свою історію

опубліковано: 24 лютого 2021 оновлено: 24 лютого 2021

ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ – твоя можливість розповісти суду свою історію  

 

Що таке досудова доповідь?

 

Суддя під час розгляду твоєї справи хоче більше дізнатися про тебе і краще зрозуміти обставини, через які ти потрапив до суду.

 

Як готується досудова доповідь?

 

Досудова доповідь готується на вимогу суду. Ти повинен отримати повідомлення від суду про необхідність зустрічі з працівником пробаціїдля проведення розмови з метою підготовки доповіді.

Працівник пробаціїє незалежною, неупередженою особою, який спілкуватиметься з тобою, аби дізнатись, які причини і обставини привели тебе до суду.

У разі необхідності працівник пробації може провести декілька зустрічей з тобою, твоїми батьками, близькими, вчителями, щоб з'ясувати і уточнити обставини, які стосуються твоєї справи.

Працівник пробації може прибути на судове засідання та представити Доповідь, якщо судпопредньовикличе його.

 

Яку користь може дати тобі досудова доповідь?

 

 

Доповідь - це твій шанс розповісти свою історію перед тим, як суддя призначить тобі покарання у разі визнання твоєї вини, або звільнить від покарання.

 

Якщо ти потребуєш підтримки, спеціальних соціальних послуг - Доповідь міститиме рекомендації для суду щодо виду і обсягу таких послуг.

 

Яку інформацію необхідно надати суду?

 

 

Під час розмови працівник пробації запитуватиме тебе про твоє особисте життя, поведінку в повсякденному житті, про навчання, роботу, стосунки з друзями да однолітками. Також можуть обговорювати окремі події,що стосуються правопорушення, в якому тебе звинувачують.

 

Якщо суд визнає твою провину, то суд обов'язково зважатиме на інформацію зазначену в доповіді. Це допоможе визначити вид покарання, який відповідатиме серйозності скоєного правопорушення.

 

Хто читатиме твою досудову доповідь?

 

  • ти;
  • працівник пробації;
  • прокурор;
  • адвокат;
  • суддя;
  • батьки або особи, які їх замінюють;
  • представник служби у справах дітей.

 

Чи обов’язково тобі брати участь у підготовці доповіді?

 

 

Участь у процесі підготовки доповіді - це твоє право. Вона дає тобі змогу представити в суді ту інформацію, яку ти вважаєш важливою та яка слугуватиме на твою користь.

 

Ти маєш право відмовитися від участі у бесіді. Однак пам'ятай, що мета Доповіді - визначення того, що буде найкращим для тебе.

 

Що очікується від тебе?

 

За твоїм бажанням у тебебуде одна або декілька зустрічей з працівником пробації, який призначить місце і час вашої бесіди. Якщо ти не в змозі прийти на зустріч, тобі варто попередити про це працівника пробації. Адже саме від тебе залежить чи буде Доповідь написана вчасно та правильно.

Працівник пробації може відмовитися від інтерв'ю з особою, що перебуває в стані алкогольного сп'яніння, під дією наркотиків або поводиться агресивно.

 

Південний районний відділ

філії Державної установи Центр пробації

у Дніпропетровській області