У Кам’янському обговорювали питання безпечної життєдіяльності
23 березня в Кам’янському відбулося чергове засідання міської координаційної ради з безпечної життєдіяльності населення. Очолив засідання перший заступник міського голови, голова координаційної ради Олександр Чернишов.
На початку черги денної було заслухано доповідь про стан виробничого травматизму в місті за підсумками 2016 року, з якою виступила начальник міського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Валентина Ігнатова.
У 2016 році на підприємствах, установах та організаціях міста сталося 63 нещасні випадки, про які надійшли повідомлення до відділення Фонду, в тому числі 1 груповий нещасний випадок та 8 випадків природної смерті; 2 нещасних випадки перебувають у стадії розслідування. За минулий рік рівень виробничого травматизму знизився на 3 випадки у порівнянні з 2015 роком; нещасних випадків зі смертельним наслідком не траплялося.
Найбільш травмонебезпечною залишається металургійна галузь; за професією в числі травмованих переважають слюсарі-ремонтники. Найчастіше травмуються працівники, які мають стаж роботи за професією від одного до трьох років – з ними сталося більше третини випадків від загальної кількості.
Основними причинами нещасних випадків є організаційні – 67,5% від загальної кількості травмованих. Отже, «випадковість» здебільшого не є випадковою. Фактори, що призводять до виробничого травматизму – це, насамперед, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій, порушення трудової та виробничої дисципліни.
Для поліпшення стану охорони праці та зниження рівня травматизму Фонд проводить профілактичні заходи: семінари, «круглі столи» та наради з проблемних питань охорони праці, публікації на шпальтах газет, зокрема – в періодичній пресі підприємств, консультації страхувальникам щодо створення ними безпечних та нешкідливих умов праці; розповсюдження пам'яток, плакатів тощо. Протягом року працівники міського відділення взяли участь в опрацюванні та удосконаленні системи управління охороною праці на 48 підприємствах.
«Тільки спільна та цілеспрямована робота працівників Фонду, місцевої влади, керівників підприємств, установ і підприємців, що використовують найману працю, широка пропаганда безпечної роботи, сумлінне ставлення самих працівників до своїх обов'язків і виконання вимог інструкцій з охорони праці дасть змогу досягти реального підвищення рівня безпеки на виробництві та недопущення травмування працюючих», – наголосила Валентина Ігнатова.
Також на засіданні обговорювалося питання забезпечення навчальних закладів міста засобами охоронної та пожежної сигналізації. Доповідала заступник директора з фінансово-господарських питань департаменту з гуманітарних питань Ганна Лапшина, співдоповідачем був начальник міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, підполковник служби цивільного захисту Володимир Ярема.
Департаменту з гуманітарних питань підпорядковується 40 загальноосвітніх, 46 дошкільних, 12 позашкільних навчальних закладів міста. У всіх закладах освіти робочі місця сторожів забезпечені контактними телефонами чергових служб на випадок надзвичайних ситуацій. Для запобігання проникненню на територію навчальних закладів сторонніх осіб у школах запроваджується пропускний режим.
У 2015 році рішенням міської ради була затверджена Програма безпеки життєдіяльності дітей та учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти Кам`янського на 2015–2020 роки, якою передбачено встановлення тривожної кнопки та відеоспостереження в усіх закладах освіти міста.
Станом на 1 березня тривожну кнопку встановлено в 33 закладах, у 26 – за рахунок міського бюджету, в 7 – за рахунок добровільних коштів. Також на виконання даної Програми в 17 закладах освіти встановлено відеоспостереження. Протягом 2017 року планується встановлення тривожної кнопки в 14 закладах та відеоспостереження в 19 закладах.
Рішенням міської ради прийнята Цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту та забезпечення пожежної безпеки в місті на 2016-2020 роки. Зокрема, в поточному році на протипожежні заходи в освітніх закладах затверджено видатки в сумі 855 тисяч гривень.
Разом з тим, із року в рік залишаються невирішеними питання, які потребують значних фінансових ресурсів, а саме: відсутня автоматична пожежна сигналізація в приміщеннях навчальних закладів. Потреба в коштах становить понад 25 мільйонів гривень, в середньому на заклад – 250 тисяч. На даний час пожежну сигналізацію з виведенням на пульти пожежного спостереження встановлено лише в трьох дошкільних закладах міста.
Також на засіданні були заслухані представники підприємств міста, де протягом IV кварталу минулого року трапилися нещасні випадки зі смертельним наслідком. Дане питання розглядається координаційною радою щоквартально (у разі, якщо такі випадки мали місце) з метою виявлення їх причин.
За підсумками засідання щодо першого питання керівникам підприємств міста рекомендовано вжити заходів щодо зниження випадків виробничого травматизму та інформувати про хід їх виконання департамент охорони здоров'я та соціальної політики міської ради. Відділенню Фонду соціального страхування – проводити роз’яснювальну роботу щодо запобігання виробничому травматизму, посилити співпрацю з роботодавцями щодо покращення стану профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань на об’єктах страхувальників; забезпечити контроль за своєчасністю та об’єктивністю проведення розслідувань нещасних випадків та профзахворювань, вжиттям заходів щодо профілактики виробничого травматизму.
Стосовно другого питання департаменту з гуманітарних питань міської ради та керівникам закладів освіти доручено забезпечити належні умови для навчання й виховання; забезпечити відновлення працездатності та заміну приладів автоматичної пожежної сигналізації відповідно до обсягів фінансування, передбачених Цільовою програмою; утримувати в належному стані існуючі системи протипожежного захисту.