Звіт періодичного відстеження регуляторного акта - рішення виконавчого комітету міської ради від 25.06.2008 №522 «Про здійснення державного контролю з питань охорони праці у суб’єктів господарювання міста»

опубліковано: 24 квітня 2019 оновлено: 10 жовтня 2024

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується:

Рішення виконавчого комітету міської ради «Про здійснення державного контролю з питань охорони праці у суб’єктів господарювання міста».

2. Назва виконавця заходів з відстеження:

Відділ праці та соціально-трудових відносин міської ради

3. Цілі прийняття акта:

Метою даного регуляторного акта є:

- забезпечення реалізації конституційних прав громадян на безпечні, здорові та нешкідливі умови праці:

- надання методичної допомоги з питань охорони праці роботодавцям, які згідно з чинним законодавством відповідають за створення безпечних умов праці на кожному робочому місці;

- сприяння зменшенню кількості нещасних випадків шляхом проведення профілактично-роз’яснювальної роботи.

4. Строк виконання заходів:

25-28 лютого 2019 року

5. Тип відстеження:  періодичне

6.  Методи одержання результатів відстеження:

Методами відстеження результатів регуляторного акта є щоквартальне проведення аналізу здійснення органами місцевого самоврядування контролю (перевірок) щодо додержання суб’єктами господарювання чинного законодавства з питань охорони праці.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність,
а також спосіб одержання даних:

Результативність регуляторного акта відділом праці та соціально-трудових відносин міської ради відстежується шляхом аналізу інформацій:

- результатів перевірок, здійснених відділом праці та соціально-трудових відносин міської ради;

- інформацією показників виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах міста.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Відстеження кількісних показників результативності регуляторного акту пов’язано з показниками кількості здійснених  заходів контролю (перевірок), проведених спеціалістами  відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради, виявлених порушень з питань охорони праці суб’єктами господарювання та їх усуненням в зазначені терміни шляхом щоквартального статистичного спостереження.

Визначена мета досягається під час виконання вимог регуляторного акта без додаткових витрат для суб'єктів господарювання тому, що впроваджені заходи дадуть змогу підвищити рівень безпеки праці, зменшити вплив небезпечних і шкідливих факторів виробництва та зменшити кількість випадків  травмування на виробництві та, в свою чергу, втрат на відшкодування працездатності.

з/п

Показники

результативності регуляторного акта

2017 рік

2018 рік

2019 рік

3 місяці

1

кількість перевірених підприємств

-

-

-

2

кількість виявлених порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці

-

-

-

3

кількість нещасних випадків
на виробництві, які визнані виробничими травмами (складено акти за формою Н-1)

45

66

6

4

кількість нещасних випадків 
зі смертельним наслідком, які визнані виробничими травмами (складено акти за формою Н-1)

5

5

1

У зв’язку з запровадженням чинним законодавством обмежень на здійснення перевірок починаючи з 01.08.2014 заходи контролю (перевірки) не здійснювались.

Але, незважаючи на мораторій здійснення перевірок, у сфері охорони праці проводилась певна робота щодо надання суб’єктам господарювання консультацій та методичної допомоги.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

За результатами проведеного аналізу на підставі отриманих значень кількісних та якісних показників результативності акта, зазначених у 8 розділі Звіту, під час відстеження результативності регуляторного акта встановлено, що регуляторний акт є недостатньо ефективним для досягнення визначених цілей, у зв’язку з запровадженням чинним законодавством обмежень на здійснення перевірок, але призводить до обізнаності працівників щодо умов праці на виробництві.

Про те даний регуляторний акт, сприяє соціальному захисту працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, створенню безпечних умов праці на виробництві, системи управління охороною праці, проведенню профілактичної роботи шляхом надання методичної допомоги та проведення профілактично-роз’яснювальної роботи.

Висновок

Аналіз періодичного відстеження свідчить про те, що рішення виконавчого комітету міської ради від 25.06.2008 №522 «Про здійснення державного контролю з питань охорони праці у суб’єктів господарювання міста» є актуальним і не потребує  суттєвих змін.

Застосування даного регуляторного акту під час здійснення заходів контролю сприяє більш якісній консультативній та методичній допомозі суб’єктам господарювання міста з питань охорони праці та соціального захисту працюючих в шкідливих умовах праці, що, в свою чергу, повинно привести
до зменшення в цілому по місту кількості нещасних випадків, попередження виникнення профзахворювань шляхом проведення профілактично-роз’яснювальної роботи.

  

Міський голова                                                                    А.Л.БІЛОУСОВ