У Кам’янському відбувся фестиваль документального кіно «Docudays ua: мандрівний»
XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA цьогоріч проходить більш, ніж у 220 містах та містечках України, зокрема і у Кам’янському. Партнерами фестивалю виступають 47 молодіжних і правозахисних організацій та 217 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA.
21 та 22 жовтня за підтримки департаменту з гуманітарних питань міської ради та Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України фестиваль презентував у Кам’янському проект «CIVIL PITCH: фільми громадської активності».
Це унікальний для України проект, що об’єднав громадських активістів та режисерів для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві.
Майданчиками для показів і обговорень фільмів виступили Музей історії Кам’янського та Центральна міська бібліотека імені Т.Г. Шевченка.
У перший день глядачі знайомилися зі стрічкою «Без статусу. Україна» режисера Дмитра Тяжлова. Фільм розповідає історії двох героїв. Перший – це російський громадський активіст Олексій, який через політичне переслідування вже чотири роки живе в Україні без статусу. Незважаючи на тягарі життя, Олексій намагається працювати і бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Інша героїня стрічки – Нурхан, журналістка з Киргизстану, яка з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда «Без кордонів» допомагає їм у пошуках свободи і безпеки.
Наступного дня у юнацькому відділі Центральної бібліотеки імені Т.Г. Шевченка переглядали стрічку Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» про Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра, теоретика і поета. На 90-му році життя щоб урятувати свій авторський архітектурний проект, київську «Летючу тарілку», від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.
Під час перегляду глядачі сперечалися: чи можлива боротьба однієї людини проти системи? Якщо можлива, чи ймовірна перемога однієї людині у цій боротьбі?
Допомагали розібратися у цьому керівник клуб документального кіно Центральної міської бібліотеки Docudays ua «Прометей» Наталія Бохан, начальник Дніпровського центру ПКП ДКВС України Василій Шестаков та депутат міської ради Андрій Іванченко.
Як зазначили організатори, задача фестивалю зробити наголос не стільки на показах, скільки на діалозі із глядачем, змусити звернути увагу на те, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною приховує інтернет.





