День відкритих дверей

опубліковано: 25 лютого 2020 оновлено: 06 червня 2023

В Кам'янському функціонують три відділи пробації, але широкому колу громадян не відомо, що це за служба і які функції вона виконує. 05 лютого 2020 року служба пробації України відзначила свій 5-річний рубіж, пройшло рівно 5 років з дати  прийняття Закону України “Про пробацію”.

 Для інформування мешканців міста Кам'янського про переваги пробації та її здобутки 21 лютого 2020 року Заводський районний відділ провів День відкритих дверей. На заході були присутні представники державних та недержавних організацій, представники шгромади міста та суб'єкти пробації.

Проба́ція — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Закон України “Про пробацію” визначив три види пробації: досудова пробація, працівники органів пробації забезпечують збір та подання до суду інформації про обвинуваченого для виваженого прийняття судом відповідного рішення;

наглядова пробація, здійснення наглядових та соціально-виховних заходів для засуджених та пенітенціарна пробація - персонал пробації сприяє у підготовці до звільнення засудженим, які перебувають у місцях позбавлення волі (житло, робота, лікування).

 

Метою пробації є  забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених. У Заводському районному відділі  перебувають на обліку громадяни, які вчинили не тяжкі злочини та не були ізольовані від суспільства, за рішенням суду їм призначено покарання не пов'язане з позбавленням волі.

Співробітники органів пробації прикладають максимум зусиль на те, щоб повернути людину, яка скоїла злочин до соціуму, надати їй другий шанс на загальноприйняте у суспільстві життя. Проводять соціально-виховну роботу  з метою запобігання вчинення засудженими повторних злочинів.

Під час проведення Дня відкритих дверей  начальник відділу Оксана Карімова навела приклади, коли завдяки цільоспрямованій роботі суб'єкти пробації ставали  на шлях виправлення, проходили курси лікування від наркотичної та алкогольної залежності. У процесі виправлення засуджених допомагають громадські організації, з якими укладено меморандуми про співпрацю.

Наприкінці заходу Оксана Карімова подякувала всім присутнім за плідну співпрацю у розбудові партнерської мережі у напрямку роботи по профілактиці скоєння нових правопорушень суб'єктами пробації.