Звіт про результати базового відстеження результативності проєкту регуляторного акта `Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м.Кам`янському`

опубліковано: 25 червня 2020 оновлено: 05 грудня 2024

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується.

Проєкт рішення виконавчого комітету Кам’янської міської ради «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м.Кам’янському».

2. Назва виконавця заходів з відстеження.

Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акта: 

Ціллю прийняття регуляторного акта є:

- затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у відповідності до вимог чинного законодавства;

- створення необхідних умов для забезпечення споживачів якісними послугами з поводження з побутовими відходами (збирання, зберігання, вивезення побутових відходів, у т.ч. великогабаритних), які утворюються на території міста Кам’янське;

- забезпечення екологічної безпеки, покращення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті;

- реалізація державної політики у сфері поводження з побутовими відходами. 

4. Строк виконання заходів з відстеження.

З 01.06.2020 по 05.06.2020.

5. Тип відстеження.

Базове.

6. Метод одержання результатів відстеження:

Статистичний аналіз даних щодо фактичних обсягів надання послуг з вивезення побутових відходів.

Норми надання послуг з вивезення побутових відходів визначаються з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами». Розробниками норм можуть бути органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання та інші зацікавлені організації.

Відповідно до Закону України «Про відходи», підпунктів 3,6 пункту 3 ст.4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами» затвердження норм споживання комунальних послуг та встановлення одиниць виміру належить органам місцевого самоврядування. Підпунктом 16 пункту «а» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів міських рад належить затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів.

Згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 30.07.2010 №259 «Про затвердження Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів» норми переглядаються один раз на п’ять років. Строк дії рішення виконавчого комітету від 23.07.2008 №606 «Про затвердження річних норм утворення твердих побутових відходів у м.Дніпродзержинську» зі змінами від 14.03.2012 №75 перевищив п’ятирічний термін.

Таким чином, в місті існує нагальна потреба у затверджені нових норм надання послуг з вивезення побутових відходів, тобто потреба у прийнятті регуляторного акта, положення якого відповідатимуть нормам чинного законодавства.

За даними статистичної звітності комунального підприємства Кам’янської міської ради «Кам’янське автотранспортне підприємство 042802» форма №1-відходи «Утворення та поводження з відходами» за 2017-2019 роки загальні обсяги відходів, зібраних та перевезених підприємством становлять:

Показник

2017 рік

2018 рік

Абсолютне відхилення, +/-, т

Відносне відхилення, %

Загальний обсяг відходів, т

82477 ,001

92190,00

9712,99

11,8

Зібрано та вивезено від домогосподарств, т

72450,858

81314,00

8863,142

12,2

Показник

2018 рік

2019 рік

Абсолютне відхилення, +/-, т

Відносне відхилення, %

Загальний обсяг відходів, т

92190,00

98736,098

6546,098

7,1

Зібрано та вивезено від домогосподарств, т

81314,00

81847,848

533,848

0,6

Фактичні норми утворення побутових відходів не відповідають затвердженим. Крім того зміна кількісних та якісних характеристик, властивостей відходів, їх щільності та морфологічного складу, джерел утворення побутових відходів призводить до збільшення об’ємів, зменшення ваги тощо.

Діючи норми надання послуг для житлових багатоквартирних будинків з наявністю усіх видів благоустрою затверджені на рівні 1,5 м3/рік. За результатами проведених досліджень фактичних обсягів відходів пропонується встановити норму 1,7 м3/рік на одного мешканця. Також діючим рішенням не ураховано такі джерела утворення побутових відходів, як аптеки, стоматологічні кабінети тощо.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також спосіб їх одержання.

Результативність даного регуляторного акта здійснювалась на підставі даних та припущень одержаних від суб’єктів господарювання, а також на підставі даних та припущень аналізу регуляторного впливу до нього.

Зокрема результативність дії даного регуляторного акта визначають показники екологічного та соціального напряму – забезпечення екологічної безпеки міста, покращення санітарно-епідеміологічного стану міста.

Спосіб одержання – документальний, використання статистичних даних, розпорядником яких є департамент житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, офіційний запит до надавачів послуг з поводження з побутовими відходами.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Після прийняття регуляторного акта його результативність визначатиметься шляхом аналізу наявної інформації за такими показниками:

1. Кількісні:

– кількість суб’єктів господарювання, фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта (осіб);

– систематичний моніторинг обсягів надання послуг з вивезення побутових відходів;

– рівень оплати споживачами послуг з вивезення побутових відходів.

2. Якісні:

– забезпечення охорони навколишнього природного середовища та покращення санітарного стану міста Кам’янське, зменшення кількості несанкціонованих звалищ;

– зменшення кількості звернень щодо якості надання послуг з вивезення побутових відходів виконавцями цих послуг.

– рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб за основними положеннями регуляторного акта.

Виконання вимог регуляторного акту не передбачає додаткових витрат з бюджету. Прийняття регуляторного акта не потребує збільшення штату посадових осіб місцевого самоврядування.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо основних положень регуляторного акта високий.

Юридичні та фізичні особи були поінформовані засобами масової інформації (щотижневик «Любиме місто ДЗ») та на офіційному WEB-сайті Кам’янської міської ради у мережі Інтернет за адресою: www.kam.gov.ua  (у підрозділі «Регуляторні проекти» розділу «Нормативні акти») стосовно основних положень регуляторного акта.

Після прийняття цей розпорядчий акт буде розміщено на офіційному сайті Кам’янської міської ради та в газеті «Любиме місто ДЗ», а також доручено виконавчим органам Кам’янської міської ради довести до суб’єктів господарювання, діяльність яких координується, обов’язкове виконання цього рішення.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення цілей.

Прийняття виконавчим комітетом міської ради цього регуляторного акта забезпечить виконання законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з поводження
з побутовими відходами», наказу Міністерства житлово-комунального господарства України від 30.07.2010 №259 «Про затвердження Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів», дасть можливість створити відповідні умови для забезпечення споживачів якісними послугами з організації збирання, вивезення твердих побутових відходів, великогабаритних відходів, які утворюються на території міста. При цьому збалансує та врахує інтереси громадян, суб’єктів господарювання та держави (органу місцевого самоврядування).

Крім того, протягом встановленого строку з 29.04.2020 по 29.05.2020 (офіційне повідомлення – щотижневик «Любиме місто ДЗ» від 22.04.2020 №17/(256) та публікація від 29.04.2020 №18/(257)) зауваження та пропозиції до проєкту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу до нього від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів на адресу розробника – департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради не надходили.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою оцінки ступеню досягнення цим регуляторним актом визначених цілей, аналіз його результативності буде здійснюватися у відповідності до графіку здійснення заходів із відстеження результативності прийнятих виконавчим комітетом міської ради регуляторних актів.

 Висновок:

 

В цілому прийняття цього регуляторного акта матиме позитивний  вплив на забезпечення екологічної безпеки міста, покращення санітарно-епідеміологічного стану міста, урегулює питання осучаснення та  встановлення норм надання послуг з вивезення побутових відходів для всіх категорій споживачів, розширить підвищення свідомості та відповідальності суб’єктів підприємницької діяльності.

Запропонований регуляторний акт відповідає вимогам чинного законодавства та матиме достатній рівень досягнення визначених цілей.

 

 

Міський голова                                                         Андрій БІЛОУСОВ

   

 

Олег Максименко,  (0569) 55 40 61

Тетяна Калімасова,  (0569) 55 40 62