Кам`янчани взяли участь у ювілейному «Петриківському дивоцвіті»

опубліковано: 25 вересня 2017 оновлено: 25 вересня 2017

16 вересня в селищі міського типу Петриківка під патронатом голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова відбувся Х етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт». Фестиваль проводиться з 2008 року і за цей час став справжнім брендом Дніпропетровщини.

На цьогорічному «Петриківському дивоцвіті» були представлені роботи народних умільців з усіх міст та районів області – майстрів авторської ляльки, вишивальниць, художників, майстрів іграшки та орігамі, ковалів, скульпторів, виноділів-аматорів і, звичайно, майстрів петриківського розпису.

Крім того, під час фестивалю на «Мистецькій поляні» було  зареєстровано новий рекорд України – найдовше панно, прикрашене Петриківським розписом, у виготовленні якого взяли участь художники нашого міста Антоніна Фуштей, Єлизавета Полонська, Тамара Зубкова, Інна Шашлова. На панно було нанесено і емблему від Кам’янського, ескіз якої створив член Національної спілки художників України Олександр Чегорка.

На емблемі зображені три  камені, або три кургани – вони символізують поселення, з яких формувалося місто; козак Мамай – уособлення легендарних засновників селищ Романкове, Тритузне, Карнаухівка, а також символ історико-культурологічного фестивалю «Мамай-Fest», який вже 10 років проходить у Кам’янському; труби заводів і турбіни ГЕС – потужний промисловий потенціал міста; статуетка музи театру – приз переможцям міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні», символ творчості; силует «Прометея» – зв'язок з історією міста; квітка – символ відродження; сонце – символ щасливого, гармонійного життя; хвилі – символ ріки Дніпро, на берегах якої розмістилося місто.

А на концертному майданчику біля Будинку культури вирував калейдоскоп виступів артистів-аматорів з усієї області. З ініціативи відділу культури департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради та за підтримки Голови Правління ПАТ «ДніпроАзот», депутата міської ради Сергія Сідорова взяти участь у концертній програмі «Пісенний дивоцвіт» були запрошені колективи художньої самодіяльності Палацу культури «Хімік».

Яскраві костюми, позитивна енергетика, чудові голоси виконавців вокальної студії «Соло» і хореографічна майстерність вихованців молодшої та старшої групи колективу естрадного танцю «Le Grand» стали справжньою окрасою святкового концерту. По завершенні програми всі колективи отримали дипломи учасників фестивалю.

Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне народне мистецтво, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд. Створено логотип «Петриківка», щоб майстри селища могли доводити покупцям автентичність своєї продукції. Нагадаємо, що Петриківський розпис внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.