Кам’янчан запрошують на ювілейний «Мамай-fest»
26 травня в музеї історії Кам’янського відбулася прес-конференція, присвячена проведенню Х Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest».
Як повідомила директор музею Наталія Буланова, ювілейний «Мамай-fest» на честь 100-річчя УНР та 100-річчя надання Кам’янському статусу міста проходитиме 1–4 червня. Програма фестивалю обіцяє бути насиченою та цікавою. Як завжди, у міському музеї зберуться науковці, художники, музиканти, актори та режисери, письменники – всі ті, кому небайдужа доля України, її культура, наука та майбутнє.
1 червня, у Всесвітній день захисту дітей, фестиваль зосередить свою увагу на поколінні юних українців. Дитячий блок «Мамай та діти» подарує зустріч із художніми, співочими та іншими талантами. Також цього дня буде представлено результати пленеру «Пам’ять землі», який відбуватиметься напередодні фестивалю за участю художників із різних куточків України.
2 червня відбудеться урочисте відкриття фестивалю, після якого роботу розпочне науково-практична конференція «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини». У її рамках пройде круглий стіл «100-річчя УНР» за участю провідних вчених. Також цього дня відкриється персональна виставка Віктора Цапка «Борітеся – поборете», відбудеться презентація монографій Івана Хоми «Євген Коновалець», «Степан Бандера», проводити яку буде Ірина Фаріон. Завершиться день показом художнього фільму «Гніздо горлиці» за участі режисера Тараса Ткаченка.
3 червня пройде низка презентацій: фільму «Рідні», художнього проекту «Скриня», виставки «Мамай: дух Степу та Волі». Цінителів музики порадують виступи гуртів «Три кроки в ніч», «Божичі», «Вертеп», а також концерт традиційного учасника фестивалю – кобзаря Тараса Компаніченка. «Коло Слова» проведе відома українська письменниця Маріанна Кіяновська.
В останній фестивальний день, на Трійцю, учасники фестивалю здійснять мандрівку до села Капулівки, на могилу Івана Сірка. Також цього дня відбудеться фольклорне свято «Зеленеє жито» та свято зливаної каші на примузейній території.
Родзинкою фестивалю стане майстер-клас із вогняної кераміки.
Присутній на прес-конференції народний депутат України Олександр Дубінін докладніше розповів про художній пленер «Пам’ять землі», який стартує сьогодні. Більшість його учасників розмістяться у профілакторії ПАТ «ДніпроАзот», розташованому в мальовничому природному ландшафті. Олександр Дубінін висловив упевненість, що завдяки цьому художники зможуть створити справжні мистецькі витвори.
«Приємно, що Кам’янське стає центром української культури та мистецтв. Сподіваюся, наші митці своєю творчістю виховуватимуть у людях патріотизм та прославлятимуть рідне місто», – сказав народний депутат.
Член Національної спілки художників України Ірина Кравченко додала, що у пленері візьмуть участь професійні митці з Києва, Вінниці та Полтави. Шестеро з них працюватимуть на базі профілакторію, четверо – зображуватимуть міські краєвиди та архітектуру Кам’янського. 1 червня відбудеться постпленерна виставка робіт, визначення і нагородження переможців.
Також сьогодні в музеї розпочався майстер-клас із плетіння маскувальних сіток для воїнів – захисників України. Як зазначила керівниця міського осередку Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина» Олена Залевська, її громадська організація вже третій рік поспіль залучає до цієї справи гостей фестивалю та небайдужих городян.