Перший крок до впровадження Концепції Нової української школи здійснили в Кам’янському
У травні поточного року Міністерством освіти і науки України було оголошено конкурсний відбір шкіл, які бажають взяти участь у пілотному впровадженні нового Державного стандарту початкової освіти в рамках реформи «Нова українська школа».
Загалом 100 пілотних шкіл мають почати працювати за новою програмою уже з 1 вересня 2017 року. Цей етап передбачає апробацію нового стандарту початкової освіти на базі чотирьох шкіл у кожній області. Учасниками всеукраїнського експериментального проекту на Дніпропетровщині став і загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – гімназія №39 Кам’янського.
Днями на базі гімназії відбулася зустріч представників Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА та департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради з педагогічним та батьківським колективами закладу. Делегація мала на меті визначити ступінь готовності закладу до роботи в рамках проекту «Нова українська школа».
Гостей привітала директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Тетяна Онищенко. Педагоги гімназії та батьківський комітет на чолі з директором Сніжаною Занєгіною представили заклад гостям, які оглянули пришкільну територію, «Козацький стан» – результат спільної праці батьків та вчителів, кабінети початкової школи, спортивний зал, медичний блок, лекційну залу. Директор презентувала експериментальну роботу гімназії, участь закладу у всеукраїнських та міжнародних педагогічних виставках, досягнення учнів та педагогів. Зокрема, було представлено гордість гімназії – педагогічний музей, який був неодноразово відзначений на різноманітних конкурсах всеукраїнського рівня, а нещодавно отримав звання «зразковий». Крім цього, були презентовані гімназійні медіа: газета «ГРОНО» та телебачення «TV-39», які також неодноразово ставали призерами конкурсів різних рівнів.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Галина Одинцова окреслила основні напрями роботи педагогічного колективу в умовах переходу до Нової української школи. Делегація відзначила належну матеріальну базу кабінетів початкової школи, яка відповідає високим стандартам завдяки турботливому та небайдужому ставленню батьківської громади гімназії, підтримці міської влади. Загалом гості залишили схвальні відгуки про заклад, який іде в ритмі сучасної педагогіки та відкритий до інновацій і реформ.
Наостанок головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої освіти МОН України Світлана Нерянова від імені укладача Концепції нової української школи, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич подарувала гімназії та департаменту з гуманітарних питань міської ради методичний посібник «Нова українська школа. Концептуальні засади реформування середньої школи» з автографом та побажаннями плідної співпраці.
Відповідно до програми перебування у Кам’янському делегація також відвідала дошкільний навчальний заклад – центр розвитку дитини № 31 (завідувач Тетяна Дарадан). Тут створено належні умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей. Оформлення кабінетів інформатики, образотворчого мистецтва, іноземної мови, екології, кабінетів корекційних педагогів та дефектолога, розвивального кабінету психологічної служби, фізіотерапевтичного кабінету, ЛФК тощо, музичної та спортивних зал, плавального басейну та групових кімнат є педагогічно доцільним, відповідає естетичним, медичним та педагогічним вимогам. Гості дали високу оцінку заходам, спрямованим на оздоровлення дітей.