Кам’янчан закликають хоча б на день відмовитись від поліетилену

опубліковано: 26 червня 2019 оновлено: 26 червня 2019

3 липня відзначається Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. З цієї нагоди в управлінні екології та природних ресурсів  міської ради закликають кам’янчан долучитися до акції «День без поліетилену».

«Це означає, що цього дня ви повинні спробувати обійтися без пластикових пакетів. Їм давно є прекрасні альтернативи у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, зроблених власноруч сіток – названих у народі «авоськами». Насправді альтернатив багато. Тут все залежить від нашої фантазії. Нам усім необхідно спробувати хоч на деякий час пожити без пластику: пропонується закладам торгівлі та сфери послуг, супермаркетам, магазинам, ринкам тощо долучитися до акції», – наголошують в управлінні.

Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів.

За даними ООН, щороку в світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більш ніж двісті років, а пластик – майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими.

Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави. В Євросоюзі до 2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу уже підтримали понад 250 компаній відомих брендів. В Україні зареєстровано законопроект про зменшення кількості пластикових пакетів в цивільному обігу, який передбачає заборону реалізації поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 2022 року. Також законопроектом передбачено обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 2021 року.