Кам’янчани опановують «Університет третього віку»

опубліковано: 26 червня 2019 оновлено: 26 червня 2019

Навчатись ніколи не рано й ніколи не пізно. Тим паче сьогодні, коли постійно вдосконалюються технології, а життєвий простір наповнюється не лише новою інформацією, термінами, а й різними суперновими приладами. Невгамовні пенсіонери Кам’янського, яких не влаштовує дозвілля на призьбі з нескінченними розмовами про політику, здоров’я та сусідів, і йдуть «у науку».

Для таких спраглих до знань людей і діє «Університет третього віку» при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровського району Кам’янського, в якому працюють факультети: основ медицини та здорового образу життя, правознавство, основ новітніх технологій мобільного зв'язку та літературно-художній. Де слухачі університету опановують ази мобільного зв’язку, хоровий спів, тренують пам'ять, розвивають інтелект, загалом відкривають у собі нові таланти. «Університет третього віку» –  це освіта людей похилого віку, можливість отримати додаткові знання, розширити коло спілкування, з користю проводити вільний час, розширити інтереси та активне дозвілля.

Сама програма навчань на факультетах «Університету третього віку» дуже насичена. Працівники територіального центру і волонтери з числа працівників Дніпровського технічного університету, Пенсійного фонду, управління соціального захисту населення, медичних установ проводять заняття, читають лекції, проводять екскурсії до музеїв університету та міста, організовують тематичні вечори та концерти.

Найбільш популярним серед слухачів «Університету третього віку» є літературно-художній факультет. Яскраво проходять заходи до знаменних та святкових дат –  вечорниці, щедрування, тематичні концерти, вечори поезії, виступи аматорів художньої самодіяльності – вокальних ансамблів «Журавка», «Надія», «Матіола», сольні виступи аматорів вокалістів.

Напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, відбулося підсумкове заняття літературно-художнього факультету «Університету третього віку» за темою «Ми завжди будемо пам’ятати». У ході заходу у виконанні аматорів художньої самодіяльності територіального центру прозвучали тематичні пісні і вірші.

Спогадами про війну, загиблих та померлих українців у Другій світовій війні, поділилася заступник голови міської організації ветеранів із патріотичного виховання, ветеран музейної справи Ніна Циганок. У ході розповіді вона презентувала свою книгу «Війна очима дітей війни». Автор власних історико-публіцистичних нарисів, складач і редактор спогадів «дітей війни» та їх дітей поділилася з присутніми з матеріалами цієї збірки.

Фактично зараз «діти війни» являються останньою масовою категорією людей, які своїми очима бачили страхіття минулої війни, втративши через неї щасливе дитинство. Коротке знайомство зі змістом збірки спонукало всіх присутніх до власних спогадів про час лихоліття. Зі своїми спогадами про війну, про життя мешканців міста в період окупації поділилася голова ради ветеранів селища Дніпробуд Лідія Скибицька.  

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих мільйонів невинних жертв, яких забрала війна.

На завершення засідання пролунали слова: «Перш за все ми повинні залишатися людьми, зберігаючи спокій, і в душі, і в кожній домівці, і в усій нашій Україні».