У Кам’янському пройшли громадські слухання щодо перейменування Білоруського проїзду
25 липня у приміщенні навчально-виховного комплексу №37, що на Соцмісті, відбулися громадські слухання з питання перейменування Білоруського проїзду на вулицю Максима Самойловича – кам’янчанина, загиблого у зоні проведення АТО.
Згідно з даними реєстрації, у громадських слуханнях взяв участь 61 мешканець міста. Головував на зборах начальник відділу інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю міської ради Юрій Бережний, до складу секретаріату увійшла голова міської громадської організації «Організація солдатських матерів» Ніна Лисогор.
На початку слухань головуючий повідомив, що в січні на ім’я міського голови Андрія Білоусова надійшло колективне звернення 390 мешканців Білоруського проїзду із пропозицією перейменування проїзду на вулицю Максима Самойловича. Для залучення представників громадськості до розгляду даної пропозиції, відповідно до розпорядження міського голови, організовано громадське обговорення, яке передбачає збір пропозицій та зауважень і проведення громадських слухань.
На зборах виступило чимало небайдужих містян, які висловлювалися як «за», так і «проти». Звучали аргументи, що Білоруський проїзд – нейтральна та навіть красива назва, і змінювати її не варто: цим не повернути родині Самойловичів сина, чоловіка та батька. Крім того, на Білоруському проїзді мешкав іще один загиблий в АТО городянин – Андрій Камінський.
Також мешканці виступали з пропозиціями надати ім’я Максима Самойловича НВК №37 (подібно до того, як 20-й школі було присвоєне ім’я Олександра Стовби) або заснувати сквер імені Самойловича в Соцміському парку.
Голова міської громадської організації «Союз ветеранів Афганістану» Олег Качуровський зазначив, що кожен, хто загинув на сході України, гідний того, аби на його честь перейменували вулицю.
Як наголосила Ніна Лисогор, завдання громади – підтримати родичів загиблих і зробити все, щоб вони знали: їх діти загинули за Україну. Вона виступила з пропозицією не міняти назву вулиці, а увічнити пам’ять бійців в інший спосіб, який урівняє в правах усіх полеглих військових та їх батьків, – заснувати в місті декоративний сад пам’яті загиблих в армії солдатів. Ніна Лисогор повідомила, що в департаменті житлово-комунального господарства вже знаходиться проект саду, готовий до реалізації.
Представник громадської організації «Дія» Валерій Кучерук нагадав, що Максима Самойловича посмертно нагородили орденом «За мужність», а таку нагороду не дають абикому. Він наголосив, що загиблі учасники АТО віддали життя за те, щоб на Україні був мир. Вони виконували свій обов’язок перед Батьківщиною, йшли та захищали країну від ворога. Виступаючий додав: вулицям та містам зазвичай дають імена генералів, а варто б називати їх іменами хлопців, які залишились на полі битви.
За підсумками голосування більшість учасників слухань висловилися за те, щоб не перейменовувати Білоруський проїзд на вулицю Самойловича, натомість підтримали пропозицію створити в місті сад пам’яті загиблих солдатів.
Остаточне рішення щодо перейменування Білоруського проїзду на вулицю Максима Самойловича буде прийнято на сесії Кам’янської міської ради.
Максим Самойлович, 1980 року народження, працював у залізничному цеху ПАТ «ДніпроАзот». Влітку 2015 року був мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив у 37-му окремому мотопіхотному батальйоні. Героїчно загинув восени 2016-го під Маріуполем, виконуючи свій військовий обов’язок. У травні 2017 року була відкрита меморіальна дошка загиблому бійцеві, встановлена на фасаді його рідної школи № 37.